Чеченистон раҳбари Рамзан Қодиров Шавкат Мирзиёевга туғилган куни муносабати билан икки зотли от совға қилди.
«Унинг бу асил жониворларни севишини била туриб, ушбу совға унга манзур бўлишига ишонаман. Отлар жуда зўр ва ёш бўлишига қарамай, турли мусобақаларда ўзларини муваффақиятли намоён этган. Шунингдек, Шавкат Миромоновичга ва барча Ўзбекистон аҳлига мендан энг самимий тилакларни етказишларини сўрадим», – деди Қодиров.
Унинг сўзларига кўра, Чеченистон Ўзбекистон билан шаклланган яқин дўстона муносабатларидан жуда фахрланади ва қадрлайди.
«Шубҳасиз, бунинг катта ҳиссаси шахсан Шавкат Миромоновичга тегишли. Биз фаол равишда тажриба ва билим алмашмоқдамиз, бу эса Чеченистон Республикаси ва Ўзбекистоннинг ривожланишига ҳисса қўшмоқда. Ўзбекистон халқига равнақ, Шавкат Мирзиёевга эса узоқ умр ва ўз республикасини ривожлантириш режаларини амалга оширишда муваффақият тилайман!» – дея таъкидлади у.

The head of Chechnya, Ramzan Kadyrov, gave Shavkat Mirziyoyev two thoroughbred horses as a birthday present.
“Knowing his love for these noble animals, I am sure that this gift will be to his liking. The horses are excellent and, despite their young age, have performed quite successfully in various competitions. I also asked to convey my sincerest wishes to Shavkat Miromonovich and all the people of Uzbekistan,” Kadyrov said.
According to him, Chechnya is very proud of and values the close brotherly relations that have developed with Uzbekistan.
“Without a doubt, this is largely thanks to Shavkat Miromonovich himself. We actively exchange experiences and knowledge, which contributes to the development of both the Chechen Republic and Uzbekistan. I wish prosperity to the people of Uzbekistan and long life and success to Shavkat Mirziyoyev in implementing his plans for the development of his republic!” he concluded.