Қизиқарли видео бугун тонгда ижтимоий тармоқларда тарқалди. Кадрларда ўзбекистонлик BMW ҳайдовчиси трассада ҳаракатланаётган Cobaltни катта тезликда қувиб ўтиб, унинг ҳайдовчисини кескин манёвр билан қўрқитмоқчи бўлгани яққол кўриниб турибди. Аfto, ўзбекистонлик ҳайдовчига Cobalt уни ўтказмагани ёқмаган кўринади. Аммо натижада тақдир ўз ўрнини топди. BMW ҳайдовчиси кескин манёврдан кейин бошқарувни йўқотиб, йўлдан чиқиб кетди.
Ҳуқуқ-тартибот идораларининг маълумотига кўра, бу ҳолат 20 июль куни тахминан 14:00 ларда Тошкент вилояти Юқори Чирчиқ туманидаги 4Р12 «Бектемир-Чорбоғ» автомобил йўлининг 8-километрида содир бўлган.
33 ёшли BMW ҳайдовчиси бошқарувни йўқотиб, йўлдан чиқиб кетган ва йўл четида тўхтаб турган Tracker автомобилига тўқнашган. Йўл-транспорт ҳодисаси натижасида ҳаракат иштирокчиларидан ҳеч ким жабрланмаган (йўл четида тўхтаб турган автомобилда ҳайдовчи ва йўловчилар бўлмаган). Транспорт воситалари техник шикастланган.
Видео агрессив ҳайдовчилик ва йўлда эҳтиётсиз манёврлар қанчалик хавфли эканлигини яққол кўрсатади. BMW ҳайдовчиси ўз норозилигини намойиш қилмоқчи ва бошқа ҳаракат иштирокчисидан устун бўлмоқчи бўлиб, ўзи мураккаб вазиятга тушиб қолди.
Бу ҳолат йўл ҳаракати қоидаларига риоя қилиш ва бошқа ҳайдовчиларга ҳурмат билан муносабатда бўлишнинг муҳимлигини эслатади. Йўлдаги агрессив хулқ нафақат хавфли вазиятларни келтириб чиқаради, балки жиддий оқибатларга ҳам олиб келиши мумкин. Ушбу ҳодиса барча йўл ҳаракати қатнашчилари учун сабоқ бўлиб хизмат қилишига ва бундай ҳолатларнинг олдини олишга ёрдам беришини умид қиламиз.

An interesting video spread on social media this morning. The footage clearly shows a driver in a BMW speeding past a Cobalt on the highway and trying to scare its driver with a sharp maneuver. Apparently, the driver of the foreign car didn’t like that the Cobalt didn’t yield. However, as a result, fate put everything in its place. The BMW driver lost control after the sharp maneuver and flew off the road.
According to law enforcement, this incident occurred on July 20 at approximately 14:00 on the 8th kilometer of the 4R12 “Bektemir-Chorbog” road in the Yukorichirchik district of the Tashkent region.
The 33-year-old BMW driver lost control, flew off the road, and collided with a Tracker vehicle parked on the roadside. As a result of this traffic accident, none of the participants were injured (there were no drivers or passengers in the parked car). The vehicles sustained technical damage.
The video clearly demonstrates the danger of aggressive driving and reckless maneuvers on the road. The BMW driver, trying to show his displeasure and outdo another road user, found himself in a difficult situation.
This case serves as a good reminder of the importance of following traffic rules and respecting other drivers. Aggressive behavior on the road not only creates dangerous situations but can also lead to serious consequences, as it did in this case. We hope that this incident will serve as a lesson for all road users and help prevent similar situations in the future.