Toshkent shahar sudi yaqin kunlarda Farg‘ona viloyatidan bo‘lgan, uch yoshli bolani shafqatsizlarcha o‘ldirganlikda ayblanayotgan 31 yoshli erkakning jinoyat ishini ko‘rib chiqishni boshlaydi. Jamoatchilikda katta shov-shuvga sabab bo‘lgan bu jinoyat joriy yilning 9 iyulida poytaxtning Yashnobod tumanidagi ko‘p qavatli uyda joylashgan ijaradagi kvartirada sodir bo‘lgan.
Ish materiallariga ko‘ra, ayblanuvchi mazkur kvartirada o‘z tanishi bo‘lgan ayol bilan birga yashagan. O‘sha kuni ular o‘rtasida janjal kelib chiqqan, janjal chog‘ida erkak pichoq olib, ayolning birinchi nikohidan bo‘lgan uch yoshli o‘g‘liga bir necha marta zarba bergan. Bolaga og‘ir jarohatlar yetkazilgan va u kasalxonaga yetkazilguncha vafot etgan.
Ayblanuvchiga nisbatan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishida bir nechta modda, jumladan, Jinoyat kodeksining 97 (qasd bilan odam o‘ldirish), 219 (hokimiyat vakili yoki fuqarolik burchini bajarayotgan shaxsga qarshilik ko‘rsatish) va 251-1 (sodir etilgan moddalar tashqari kuchli ta’sir qiluvchi moddalarni ishlab chiqarish, tarqatish va namoyish qilish) moddalari kiritilgan. Bu moddalar nafaqat jinoyatning og‘irligini, balki ayblanuvchi tomonidan sodir etilgan qo‘shimcha qonunbuzarliklarni ham ko‘rsatadi.
Jinoyat ishi 29 oktyabr kuni Toshkent shahar sudiga taqdim etilgan bo‘lib, hozirda mazmunan ko‘rib chiqishga tayyorlanmoqda.

The Tashkent City Court will soon begin hearing the criminal case of a 31-year-old man from the Fergana region accused of the brutal murder of a three-year-old child. The crime, which sparked widespread public outrage, took place on July 9 of this year in a rented apartment in a multi-story building in Tashkent’s Yashnabad district.
According to case materials, the accused was living in the apartment with a woman he knew. On that day, an argument broke out between them, during which the man grabbed a knife and inflicted several stab wounds on the woman’s three-year-old son from her first marriage. The child sustained severe injuries and died before he could be taken to the hospital.
The charges against the accused include several articles of the Criminal Code, including Article 97 (premeditated murder), Article 219 (resistance to a public official or a person performing civil duties), and Article 251-1 (manufacturing, distribution, and display of products promoting potent substances that are not classified as narcotics). These articles not only reflect the gravity of the crime but also point to possible additional offenses committed by the accused.
The criminal case was submitted to the Tashkent City Court on October 29 and is currently in the preparatory stage before the substantive trial begins.