Buxoro viloyatida o‘ziga xos holat sodir bo‘ldi: bir yigit o‘z ma’shuqasining tovlamachiligi qurboniga aylandi. Qiz undan $5 ming talab qilib, ularning romantik munosabatlari haqidagi ma’lumotlarni, shu jumladan, yozib olingan video tasvirni uning oilasiga oshkor qilish bilan tahdid qilgan.
Huquq-tartibot organlari ma’lumotiga ko‘ra, sxema juda sodda, biroq tsinik bo‘lgan: 19 yoshli qiz, Buxoro shahrining Varxsha mahallasida yashovchi, 26 yoshli Qo‘qon tumani fuqarosi bilan romantik munosabatlarga kirishgan. Keyin esa u o‘zining moliyaviy manfaatlari uchun ularning yaqin munosabatlarini videoga oldirgan lahzalardan foydalanishga qaror qilgan. Qiz uning qarindoshlariga, jumladan, xotiniga videoni ko‘rsatish va huquq-tartibot organlariga murojaat qilish bilan tahdid qilib, undan pul talab qilgan.
Biroq, uning rejasi 13 noyabr kuni barbod bo‘ldi. Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida qiz Buxoro shahridagi To‘qimachi bozori oldida talab qilgan $5 mingni olayotgan paytda qo‘lga olindi. Barcha dalillar hujjatlashtirilgan bo‘lib, tovlamachi o‘z harakatlarini oqlay olmadi.
Ayni paytda, unga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 165-moddasi (tovlamachilik) bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Hozirda dastlabki tergov ishlari davom etmoqda.
Hodisa jamiyatda katta muhokamalarga sabab bo‘ldi. Fikrlar turlicha: ba’zilar qizni tsinizmda ayblashmoqda, boshqalar esa uni xotinini aldagan erkak uchun munosib jazo deb hisoblashmoqda. Bir narsa aniq: ushbu voqeaning oshkor qilinishi hech bir ishtirokchiga quvonch olib kelmaydi.

В Бухарской области произошел необычный инцидент, в котором молодой человек оказался жертвой шантажа со стороны своей возлюбленной. Девушка требовала у него 5 тысяч долларов, угрожая раскрыть подробности их романтических отношений его семье, предоставив компрометирующую видеозапись.
Схема, по словам правоохранительных органов, была простой, но циничной: 19-летняя девушка, жительница махалли Вархша города Бухары, вступила в романтические отношения с 26-летним мужчиной из Каганского района. После этого она решила использовать интимные моменты для финансовой выгоды, угрожая распространить видеозапись их встреч среди родственников мужчины и заявить в правоохранительные органы, если тот откажется заплатить.
Однако её планы рухнули 13 ноября, когда сотрудники Управления внутренних дел Бухарской области провели оперативное мероприятие. Девушку задержали с поличным возле рынка Тукимачи в Бухаре в момент получения требуемой суммы — 5 тысяч долларов. Все доказательства были зафиксированы, и злоумышленница не смогла оправдать свои действия.
На данный момент в отношении нее возбуждено уголовное дело по статье 165 Уголовного кодекса (вымогательство). Следственные действия продолжаются.
Инцидент вызвал волну обсуждений в обществе. Однако общественное мнение расходится: одни обвиняют девушку в цинизме, другие считают, что это правильно наказание для мужчины, который изменил жене. Одно можно сказать наверняка: огласка этой истории вряд ли доставит радость её участникам.
Типичная современная мадам ЛМП (ложь, манипуляция и провокация). Таких «пруд пруди», но, из-за своей чрезмерной жадности, она сделала всё слишком грубо. Это всё результат наших гуманных законов, создающие «тепличные» условия для размножения таких девиц и выгодного развода с будущем мужем. Работать не хотят, а «запах» денег очень любят. Спросите девушку: «Ищешь любви? Нет, богатый. Хорошо «устроюсь» на его шее или, в крайнем случае, разведусь и «поимею» его.» (Справка. Смотрите Youtube поведение Екатерины Бивол (жена Дмитрия Бивола))