Surxondaryo viloyatining Denov tumanida joylashgan «Nurli Manzil» mahallasida yashovchi 40 yoshli erkak valyutchiga nisbatan shafqatsiz jinoyat sodir etgani uchun sud hukmi chiqarildi. U valyutchini kaltaklab o‘ldirib, jasadni o‘z molxonasida ko‘mgan. Erkak qilgan ishini jazosiz qoladi deb o‘ylagan.
Bu qanday sodir bo‘ldi?
Sudlangan shaxs jinoyatni oldindan puxta rejalashtirgan. U jabrlanuvchi valyuta ayirboshlash bilan shug‘ullanishini va katta miqdorda pul olib yurishini bilgan. O‘ziga 2000 AQSh dollarini so‘mga ayirboshlab berishini so‘rab, uchrashuvga kelishgan. Keyingi kuni valyutchi jinoyatchiga tegishli bo‘lgan Cobalt avtomashinasiga o‘tirib, «Nurli Manzil» mahallasiga yo‘l olgan. U yerda esa uni o‘lim kutayotgan edi.
Erkak jabrlanuvchiga to‘satdan hujum qilib, oldindan tayyorlab qo‘yilgan yog‘och tayoq bilan uning boshiga uradi. Keyin esa shafqatsizlik bilan kaltaklashni davom ettirib, uning o‘lganiga ishonch hosil qiladi. Pullarni – 139 million so‘m va 500 dollar – o‘ziga olib, jasadni yashirishga kirishadi.
Jasadni yashirish urinishlari
Qotil jasadni gilamga o‘rab, molxonadagi oldindan qazilgan chuqurga ko‘madi. Keyin usta chaqirib, chuqurni temir-beton qoplama bilan yopdiradi.
Adolat o‘z o‘rnini topdi
Ammo jinoyatchi o‘z qilmishidan qochib qutula olmadi. Huquqni muhofaza qiluvchi organlarning tezkor harakatlari natijasida jinoyat fosh etildi. Qotil qo‘lga olindi va uning vahshiyliklari tafsilotlari tergov davomida aniqlandi.

A 40-year-old resident of the “Nurli Manzil” neighborhood in Denau District of Surkhandarya Region was sentenced for brutally killing a currency trader for money. The man beat the trader to death with a wooden stick and buried the body in his barn, hoping the crime would go unpunished.
How did it happen?
The convicted man had carefully planned the attack in advance. He knew that the victim, who dealt in currency exchange, often carried large sums of money. Under the pretext of exchanging $2,000, he arranged a meeting with the trader. The next day, the trader got into a Cobalt car belonging to the assailant and went to the “Nurli Manzil” neighborhood, where death awaited him.
Upon arrival, the perpetrator suddenly attacked the victim, striking him on the head with a pre-prepared wooden stick. He then continued to savagely beat the trader until he was sure the victim was dead. After taking the money—139 million soums and $500—the killer hid the body.
He wrapped the corpse in a carpet and buried it in a pre-dug hole in his barn. To further conceal the crime, he hired a worker and had the burial site covered with a reinforced concrete slab.
Justice Served
Despite his efforts to cover his tracks, the killer could not escape justice. Thanks to the swift actions of law enforcement, the crime was uncovered. The perpetrator was apprehended, and all details of his heinous act were revealed during the investigation.