Россиялик блогер Асхаб Тамаев томонидан таклиф этилган Тошкентда спорткарлар пойгаси бўйича янги воқеалар ривожланди. Кўриниб турибдики, миллион долларлик мукофот бўлмайди. Тамаевнинг чақирувига жавоб берган ва пойга учун Европадаги энг тезкор Nissan GT-R ни сотиб олган ўзбек миллионери Санжар Каримов, «бу бозор эмас» деб баёнот берди ва агар россиялик пойга қилмоқчи бўлса, қўшимча шартларсиз бизнинг мамлакатга келсин. Тамаевнинг жавобини кутамиз.
«Асхаб, менинг таклифимга нима учун жиддий муносабатда бўлмадинг? Конда 500 минг доллар бор. Биз бозорда эмасмиз. Биз пул тикиб ўйнамаймиз. Буни қандай тушуниш мумкин? Ставкаларни ошириш? Сен Ўзбекистонда машина излаётган эдинг, биз сенга пойга учун машина таклиф қилдик. Нима учун бундай қиласан? Биз пойга қилишни истаймиз. Қачон пойга қилишни ва қачон келишни маълум қил. Биз тайёрмиз», – деди Каримов.
Масаланинг тарихи
Яқин кунларда 23 ёшли россиялик блогер Асхаб Тамаев барча ўзбекистонликларга чақирув ташлади – ким уни пойгада ютса, 1,6 миллион долларлик уникал Rolls Royce автомобилни совға сифатида олади.
Бу чақирувга машҳур ўзбек миллионери ва спорткарлар ишқибози Санжар Каримов жавоб берди. У нафақат Европадаги энг тезкор Nissan GT-R ни сотиб олди, балки ҳар бир иштирокчига пойгада 500 минг доллар тикишни таклиф қилди.
Жавобда Тамаев бу шартларни қабул қилиб, мукофотни 1 миллион долларга оширишни таклиф қилди.
Бу воқеага яна бир ўзбекистонлик пойгачи – блогер ва “Тошкентнинг бош машинники” Gonzo G ҳам қўшилди, у ҳам Тамаевнинг чақирувини қабул қилиб, BMW M3 Competition Touring автомобилини конга қўйишга тайёрлигини билдирди.
Бундан ташқари, машҳур пойтахт юристи Шерзод Эгамбердиев барча иштирокчиларга шартнома тузишни таклиф қилди, шунда мағлубиятдан кейин ҳеч қайси томон пулларни турли баҳоналар билан қайтармасликка ҳаракат қилолмайди.

Новый виток в истории с гонкой на спорткарах в Ташкенте, которую предложил провести российский блогер Асхаб Тамаев. Похоже, что приза в миллион долларов не будет. Узбекский миллионер Санжар Каримов, который ответил на вызов Тамаева и даже приобрел самый быстрый в Европе Nissan GT-R для гонок, заявил, что «это не базар» и, если россиянин хочет погоняться, то пусть приезжает в нашу страну без дополнительных условий. Ждем ответ Тамаева.
«Асхаб, что за несерьезное отношение к моему предложению? 500 штук на кону [500 тысяч долларов]. Мы не на базаре. Мы не играем на ставки. Это как понимать? Ставки на повышение? Ты искал машину в Узбекистане, мы тебе предложили машину для гонок. Так что ты? Зачем ты так делаешь? Мы хотим погоняться. Сообщи, когда сможешь погоняться и когда сможешь приехать. Мы готовы», – отметил Каримов.
На днях 23-летний российский блогер Асхаб Тамаев бросил вызов всем узбекистанцам – тот, кто обгонит его в гонке, получит в качестве приза уникальный автомобиль Rolls Royce стоимостью 1,6 миллиона долларов.
В ответ Тамаев принял эти условия и предложил поднять приз до 1 миллиона долларов.
К этой истории подключился и другой гонщик из Узбекистана – блогер и “главный машинник Ташкента” Gonzo G, который заявил, что также принимает вызов Тамаева и готов поставить на кон свой автомобиль BMW M3 Competition Touring.
Кроме того, известный столичный юрист Шерзод Эгамбердиев предложил всем участникам гонки оформить договор, чтобы после проигрыша ни одна из сторон не смогла пойти на попятную и не отдавать деньги под разными предлогами.