1 миллион долларлик мукофот билан Тошкентдаги спорткар пойгалари тарихи авж олмоқда. Бугун унга машҳур пойтахт адвокати Шерзод Эгамбердиев қўшилди. У барча иштирокчиларга пойгадан сўнг ҳеч ким орқага чекинмаслиги ва турли баҳоналар билан пулни бермаслиги учун шартнома тузишни таклиф қилди.
Адвокат кўпчилик ижтимоий тармоқларда россиялик блогер Асхаб Тамаевнинг Тошкентда суперкарларда пойга уюштиришга ўзбекистонлик пойгочиларга чақирувини кўрганини таъкидлади. Ғолибга мукофот сифатида 1 миллион доллар тақдим этилиши керак.
Бироқ, Эгамбердиевнинг айтишича, Тамаевнинг Инстаграм аккаунтида бундай пойгалардан бири ортидан у ўз рақибига шартномани бажармаганлиги ва машинани метанол билан қўшимча жиҳозлаганлиги учун даъво қилаётган видеоси бор.
«Биз Тамаев ва унинг Ўзбекистондаги рақиблари ўртасида аниқ шартнома тузишни таклиф қиламиз», деди адвокат. Бу, унинг сўзларига кўра, пойгочилардан бири ғолиб бўлгандан кейин ҳеч қандай тушунмовчиликлар бўлмаслиги учун зарур.
Масала тарихчаси
Яқинда 23 ёшли россиялик блогер Асхаб Тамаев ўзбекистонлик барчага чақирув ташлади – уни пойгада ютган киши мукофот сифатида 1,6 миллион долларлик ноёб Rolls Royce автомобилга эга бўлади.
Бу чақирувга машҳур ўзбек миллионери ва спорткарлар ишқибози Санжар Каримов жавоб берди. У нафақат Европадаги энг тезкор Nissan GT-Rни сотиб олди, балки ҳар бир иштирокчига пойгага ярим миллион доллар қўйишни таклиф қилди.
Бу жавобга Тамаев рози бўлиб, мукофотни 1 миллион долларгача оширишни таклиф қилди. Бу ҳикояга яна бир ўзбекистонлик пойгочи – блогер ва «Тошкентнинг бош машинники» Gonzo G қўшилди, у ҳам Тамаевнинг чақирувини қабул қилиб, BMW M3 Competition Touring автомобилни қўйишга тайёрлигини билдирди.

История с гонками спорткаров в Ташкенте с призом в 1 миллион долларов набирает обороты. Сегодня к ней подключился известный столичный юрист Шерзод Эгамбердиев. Он предложил всем участникам гонки оформить договор, чтобы после проигрыша ни одна из сторон не смогла пойти на попятную и не отдавать деньги под разными предлогами.
Юрист отметил, что многие видели в соцсетях вызов российского блогера Асхаба Тамаева к гонщикам Узбекистана погонять на суперкарах в Ташкенте. Призом победителю должен стать 1 миллион долларов.
Однако, по словам Эгамбердиева, в Инстаграм-аккаунте Тамаева есть видео после одной из таких гонок, когда он предъявляет претензии своему оппоненту, потому что тот не выполнил условия договора и установил на автомобиль дополнительное оборудование с метанолом.
«Мы предлагаем составить четкий договор между Тамаевым и гонщиком в Узбекистане, кто с ним будет гнаться», – сказал юрист.
Это, по его словам, необходимо, чтобы после победы одного из гонщиков не было никаких недоразумений.
На днях 23-летний российский блогер Асхаб Тамаев бросил вызов всем узбекистанцам – тот, кто обгонит его в гонке, получит в качестве приза уникальный автомобиль Rolls Royce стоимостью 1,6 миллиона долларов.
В ответ Тамаев принял эти условия и предложил поднять приз до 1 миллиона долларов.
К этой истории подключился и другой гонщик из Узбекистана – блогер и «главный машинник Ташкента» Gonzo G, который заявил, что также принимает вызов Тамаева и готов поставить на кон свой автомобиль BMW M3 Competition Touring.