Ўзбек блогери ва ўзини «Тошкентнинг бош машинник» деб атайдиган Ҳайдар Алиев (Gonzo G) ҳам россиялик блогер Асхаб Тамаевнинг Тошкентда спорткарларда пойга ўтказиш чақириғига жавоб берди. Кўринишича, у ўзининг BMW M3 Competition Touring автомобилни конга қўйишга тайёр.
Gonzo G Тамаевнинг чақирувини қабул қилишини ва ўзининг BMW M3 Competition Touring автомобилда пойгада қатнашишини эълон қилди, у фақат россиялик блогернинг машинасини эмас, балки бу пойганинг бошқа иштирокчиси – ўзбек миллионери Санжар Каримовни ҳам енгишини айтди. «Тамаев, биз сени кутяпмиз», – деди у.
Эслатиб ўтамиз, яқинда 23 ёшли россиялик блогер Асхаб Тамаев барча ўзбекистонликларга чақирув йўллаб, уни пойгада енгган киши 1,6 миллион долларлик уникал Rolls Royce автомобилни совға сифатида олишини айтган эди.
Бу чақирувга машҳур ўзбек миллионери ва спорткарлар ишқибози Санжар Каримов жавоб берди. У нафақат Европадаги энг тезкор Nissan GT-Rни сотиб олди, балки ҳар бир иштирокчига пойга учун ярим миллион доллар қўйишни таклиф қилди.

Узбекский блогер и как он сам себя называет «главный машинник Ташкента» Гейдар Алиев (Gonzo G) также ответил на вызов российского блогера Асхаба Тамаева погонять на спорткарах в Ташкенте. Судя по всему, он собрался поставить на кон свой автомобиль BMW M3 Competition Touring.
Gonzo G заявил, что он принимает вызов Тамаева и будет участвовать в гонке на своем автомобиле BMW M3 Competition Touring, который победит не только машину российского блогера, но и другого участника этой гонки – узбекского миллионера Санжара Каримова.
«Тамаев, мы тебя ждем», – подчеркнул он.
Напомним, что на днях 23-летний российский блогер Асхаб Тамаев бросил вызов всем узбекистанцам – тот, кто обгонит его в гонке, получит в качестве приза уникальный автомобиль Rolls Royce стоимостью 1,6 миллиона долларов.