Машҳур ўзбек миллионери ва спорткарлар ихлосманди Санжар Каримов россиялик блогер Асхаб Тамаевнинг у билан пойгада беллашиш чақирувига жавоб берди. Бунинг учун ўзбекистонлик нафақат Европадаги энг тез спорткарни сотиб олди, балки ҳар бир пойгачи ярим миллион доллар тикишини ва улар ғолибга берилишини таклиф қилди.
Эсингизга салиб ўтамиз, яқинда 23 ёшли блогер Асхаб Тамаев миллионлаб мухлисларига эга бўлиб, машиналар ва жанглар ҳақида видеолар олади, тез орада Ўзбекистонга келиши ҳақида эълон қилди. У барча ўзбекистонликларга чақирув ташлади – уни пойгада енгган киши мукофот сифатида 1,6 миллион доллар қийматидаги ноёб Rolls Royce автомобилни олади.
Бу видеога Санжар Каримов жавоб берди.
«Асхаб, сенинг Ўзбекистонда пойга қилиш бўйича видео мурожаатингдан кейин ва сен ишонч билан ғолиб бўлишингни айтганингдан сўнг, биз Европадаги энг тез GT-R сотиб олишга мажбур бўлдик. Биз махсус сен билан пойга қилиш учун Nissan GT-R Alpha 24X ни 2500 от кучига эга ва 0 дан 100 км/соатга 1,6 сонияда, 0 дан 200 км/соатга эса 3,34 сонияда тезлашадиган машинани олиб келмоқдамиз. Қачон келасиз ва қайси санага машинани тайёрлаш кераклигини билдиринг», – деди у.
Каримов Асхаб Тамаевнинг 1,6 миллион доллар қийматидаги Rolls Royce ни мукофот сифатида қизиқтирмаслигини, чунки унда шундай машина борлигини қўшимча қилди. Шунинг учун у ҳар бир пойгачи ярим миллион доллар тикишини таклиф қилди.

Famous Uzbek millionaire and sports car enthusiast Sanjar Karimov has responded to the challenge of Russian blogger Askhab Tamaev to compete in a race. The Uzbek not only bought one of the fastest supercars in Europe for this purpose, but also suggested that each racer put half a million dollars on the line, which will go to the winner.
Let us remind you that the other day, 23-year-old blogger Askhab Tamaev, with millions of followers on social media, who makes videos about cars and fights, announced that he would soon come to Uzbekistan. He challenged all Uzbeks – whoever beats him in a race will receive a unique Rolls Royce car worth 1.6 million dollars as a prize.
Sanjar Karimov responded to this video.
“Askhab, after your video message about racing in Uzbekistan and after you confidently stated that you would win, we had to buy the fastest GT-R in Europe. We are bringing a specially tuned Nissan GT-R Alpha 24X with 2500 horsepower and acceleration figures of 0 to 100 km/h in 1.6 seconds, 0 to 200 km/h in 3.34 seconds, just to race with you. Let us know when you arrive and what date to prepare the car for,” he said.
Karimov added that he is not interested in Askhab Tamaev’s Rolls Royce worth 1.6 million dollars as a prize, since he already has one. Therefore, he suggested that each racer put up half a million dollars.