Машҳур ўзбек миллионери ва спорткарлар ихлосманди Санжар Каримов россиялик блогер Асхаб Тамаевнинг у билан пойгада беллашиш чақирувига жавоб берди. Бунинг учун ўзбекистонлик нафақат Европадаги энг тез спорткарни сотиб олди, балки ҳар бир пойгачи ярим миллион доллар тикишини ва улар ғолибга берилишини таклиф қилди.
Эсингизга салиб ўтамиз, яқинда 23 ёшли блогер Асхаб Тамаев миллионлаб мухлисларига эга бўлиб, машиналар ва жанглар ҳақида видеолар олади, тез орада Ўзбекистонга келиши ҳақида эълон қилди. У барча ўзбекистонликларга чақирув ташлади – уни пойгада енгган киши мукофот сифатида 1,6 миллион доллар қийматидаги ноёб Rolls Royce автомобилни олади.
Бу видеога Санжар Каримов жавоб берди.
«Асхаб, сенинг Ўзбекистонда пойга қилиш бўйича видео мурожаатингдан кейин ва сен ишонч билан ғолиб бўлишингни айтганингдан сўнг, биз Европадаги энг тез GT-R сотиб олишга мажбур бўлдик. Биз махсус сен билан пойга қилиш учун Nissan GT-R Alpha 24X ни 2500 от кучига эга ва 0 дан 100 км/соатга 1,6 сонияда, 0 дан 200 км/соатга эса 3,34 сонияда тезлашадиган машинани олиб келмоқдамиз. Қачон келасиз ва қайси санага машинани тайёрлаш кераклигини билдиринг», – деди у.
Каримов Асхаб Тамаевнинг 1,6 миллион доллар қийматидаги Rolls Royce ни мукофот сифатида қизиқтирмаслигини, чунки унда шундай машина борлигини қўшимча қилди. Шунинг учун у ҳар бир пойгачи ярим миллион доллар тикишини таклиф қилди.

Известный узбекский миллионер и любитель спорткаров Санжар Каримов ответил на вызов российского блогера Асхаба Тамаева посоревноваться с ним в гонке. Узбекистанец для этого не только купил самый быстрый спорткар в Европе, но и предложил, чтобы каждый гонщик поставил на кон полмиллиона долларов, которые достанутся победителю.
Напомним, что на днях 23-летний блогер Асхаб Тамаев с миллионами поклонников в соцсетях, который снимает видео про машины и бои, заявил, что скоро приедет в Узбекистан. Он бросил всем узбекистанцам вызов – тот, кто обгонит его в гонке, получит в качестве приза уникальный автомобиль Rolls Royce стоимостью 1,6 миллиона долларов.
На это видео ответил Санжар Каримов.
«Асхаб, после твоего видеообращения погоняться в Узбекистане и после того, как ты уверенно заявил, что ты выиграешь, нам пришлось купить самый быстрый GT-R в Европе. Мы привозим специально погоняться с тобой Nissan GT-R Alpha 24X с 2500 лошадиными силами и показателями 100 км/ч за 1,6 секунды, 200 км/ч – за 3,34 секунды. Сообщи, когда ты приедешь и к какому числу готовить машину», – отметил он.
Каримов добавил, что в качестве выигрыша ему не интересен Rolls Royce Асхаба Тамаева стоимостью 1,6 миллиона долларов, так как у него есть такой же. Поэтому он предложил выставить на кон каждому из гонщиков по полмиллиона долларов.