Farg‘onada shafqatsiz qotillik yuz berdi: bir ayol dugonasiga 20 martadan ortiq pichoq urib, jinoyat izlarini yashirish maqsadida uyning o‘ziga o‘t qo‘yganligi uchun 15 yilga ozodlikdan mahrum qilindi. Fojianing sababi sudlanuvchining kredit qarzlari bo‘ldi.
Bu voqea haqida “Ruxsor TV” telekanali xabar berdi.
Tergov jarayonida aniqlanishicha, ayol katta miqdorda qarzda bo‘lgan va qarz miqdori taxminan 12 million so‘mni tashkil qilgan. Shu pulni olish uchun u jinoyat qilishga qaror qilgan. Marhumaning qizining aytishicha, onasi xavfni oldindan sezib, qiziga sudlanuvchiga yolg‘iz bo‘lsa, eshik ochmaslikni maslahat bergan.
Shunga qaramay, o‘sha fojiali kunda ayol dugonasining uyiga kelgan va ular orasida janjal chiqqan. Janjal chog‘ida sudlanuvchi dugonasiga o‘zi bilan olib kelgan pichoq bilan 20 martadan ortiq zarba bergan. Jinoyat izlarini yashirish maqsadida u uyga o‘t qo‘yib, marhumaning jasadini yong‘inda qoldirgan. Uyga o‘t qo‘yib, chiqib ketishdan avval ayol 2 ming dollardan ortiq pul va oltin taqinchoqlarni ham olgan, ularni o‘z qarzlarini yopish uchun ishlatishni rejalashtirgan.
Bu jinoyat nafaqat o‘zining shafqatsizligi, balki kinoyasi bilan ham jamiyatni larzaga soldi: sudlanuvchi dugonasining hayotini 12 million so‘mga baholagan. Ayol o‘z aybini tan olganiga qaramay, sud unga qat’iy hukm chiqardi — 15 yil ozodlikdan mahrum qilish. Sudlanuvchining voyaga yetmagan bir farzandi bor, u endi onasiz ulg‘ayadi.

В Фергане произошёл шокирующий случай жестокого убийства: женщину приговорили к 15 годам лишения свободы за то, что она нанесла своей подруге более 20 ножевых ударов и подожгла дом, чтобы скрыть следы преступления. Мотивом трагедии стала задолженность подсудимой по кредитам.
Об этой истории рассказал телеканал «Рухсор ТВ».
Следствие установило, что обвиняемая находилась в долговой яме, и сумма долга составляла около 12 миллионов сумов. Ради этих денег она и решилась на преступление. По словам дочери погибшей, мать предчувствовала опасность, поэтому предупреждала её не открывать дверь подсудимой.
Однако в роковой день обвиняемая всё-таки пришла в дом подруги, когда та была одна. Между женщинами возникла ссора, в ходе которой подсудимая нанесла подруге более 20 ударов ножом, который она принесла с собой. Чтобы замести следы преступления, она подожгла дом, оставив тело подруги в огне. Уходя из дома женщина прихватила более 2 тысяч долларов и золотые украшения, надеясь таким образом покрыть часть своих долгов.
Это преступление потрясло общественность не только своей жестокостью, но и цинизмом: подсудимая оценила жизнь своей подруги в 12 миллионов сумов. Несмотря на признание вины, суд вынес суровый приговор: 15 лет лишения свободы. У осужденной остался несовершеннолетний ребёнок, который теперь будет расти без матери.
Когда проснется общество? Давно пора ужесточить законы против женщин. Многие женщины уже давно позабыли, что такое «женщина» и «женственность». Кругом одни «солдаты в юбках».