Бухорода нафақат шаҳарни, балки бутун мамлакатни ларзага солган жуда оғир фожиа содир бўлди. Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари уч ёшли ўғлини шафқатсизларча ўлдирган аёлни қўлга олишди.
Бу даҳшатли жиноят ҳақида “Севимли” телеканали журналистлари аёлнинг қўлга олингани ҳақида хабар бергач маълум бўлди.
Экспертиза маълумотларига кўра, бола кўкрак қафасига, юзи ва бошига бир неча марта зарбалар берилган, бу эса унинг вафотига сабаб бўлган. Тергов жараёнида яна бир даҳшатли маълумот ошкор бўлди — аёл аввал ҳам ўзининг биринчи фарзандини ўлдиргани учун судланган экан.
Қўшнилари аёлнинг ўзини ғалати тутиши, одамлар билан мулоқот қилмаслиги ва камдан-кам ҳолларда кўчага чиқишини эслашди. Аммо уларнинг айтишича, аёл ҳеч қачон агрессив эмас эди ва доимо тинч кўринган. Ҳеч ким бу сокинлик ортида шундай шафқатсизлик яширинганини тахмин қила олмаган.
Аёлга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 97-моддаси (қасддан одам ўлдириш) бўйича жиноят иши қўзғатилди. Тергов давом этмоқда, уни жуда оғир жазо кутмоқда.
Бу фожиа кўплаб саволларни ўртага қўймоқда. Қандай қилиб бундай даҳшатли ҳодиса қайта содир бўлди? Нега ҳеч ким аёлнинг хавфли эканлигини пайқамади? Бу саволлар жиддий таҳлилни талаб қилади, адолат эса энг заифларни — болаларни ҳимоя қилишда қатъий бўлиши керак.

A terrifying tragedy occurred in Bukhara, shocking not only the city but the entire country. Law enforcement officials have detained a woman who brutally killed her three-year-old son.
This horrific crime came to light after journalists from the “Sevimli” TV channel reported on the woman’s arrest.
According to forensic reports, the child suffered multiple blows to the chest, face, and head, which led to his death. During the investigation, another shocking detail was uncovered — it turned out that the woman had previously been convicted for the murder of her first child.
Neighbors recall that the woman behaved strangely, avoided contact with people, and rarely left her home. However, according to them, she never showed aggression and appeared calm. No one could have imagined that such cruelty was hidden behind this calm demeanor.
A criminal case has been opened against the woman under Article 97 (premeditated murder) of the Criminal Code. The investigation is ongoing, and she faces severe punishment for this heinous crime.
This tragedy raises many questions. How could such a horrific incident happen again? Why did no one notice that the woman was dangerous? These questions require serious consideration, and justice must be unwavering in protecting the most vulnerable — children.