Пойтахт жамоат транспорти қизиқарли воқеаларни тақдим этишда давом этмоқда. Бугун ижтимоий тармоқларда ҳайдовчи ёрдамчиси билан можаролашгандан кейин йўловчилардан бири автобусдан мажбуран тушириб юборилгани ҳақида ғазабли пост пайдо бўлди. Ҳодиса ижтимоий тармоқ фойдаланувчилари ўртасида қизғин муҳокамаларга сабаб бўлди. Кейинроқ аниқ бўлишича, йўловчи маст ҳолда бўлган ва атрофдагиларга нисбатан номаъқул ҳаракатлар қилган.
Текширув натижаларига кўра, ҳодиса 18:03 да 93-автобус йўналишида содир бўлган. Автобусни ҳайдовчи Р.О. бошқарган бўлиб, у назоратчи сифатида ўз танишини ёрдамчи қилиб ёллаган.
Йўловчи ва ҳайдовчи ёрдамчиси ўртасидаги тўқнашув йўловчи маст эканлиги ойдинлашганидан кейин бошланган. Йўловчи маданиятга зид равишда ҳаракат қилиб, бошқа йўловчилар, жумладан аёлга нисбатан қўполлик кўрсатган.
Автобусга ўрнатилган кузатув камераларидан олинган видео ёзувлар йўловчининг на фақат маст эканлигини, балки у агрессив ҳаракатлар қилганлигини тасдиқлади. Ҳайдовчи ёрдамчиси уни автобусдан тушириб юборган. Бироқ, афсуски, можаро шу билан тугамаган. Автобус ташқарисида ёрдамчи ва йўловчи ўртасида оғзаки жанжал келиб чиққан, бу ҳатто жангга айланишга яқин бўлган.
Toshshahartransxizmat вакилларининг хабар беришича, можарода иштирок этган икки томон — маст йўловчи ва ҳайдовчи ёрдамчиси ҳақидаги ҳужжатлар ва видеолар ҳуқуқни муҳофаза қилиш идораларига топширилган. Эндиликда жамоат тартибини ким ва қандай даражада бузгани аниқланиши керак.
Toshshahartransxizmat барча йўловчиларни бошқаларга ҳурмат билан муносабатда бўлишга ва бундай ҳолатларнинг олдини олиш учун белгиланган қоидаларга риоя қилишга чақирди.

Столичный общественный транспорт продолжает подбрасывать интересные истории. Сегодня в соцсетях появился гневный пост о том, что одного из пассажиров принудительно высадили из автобуса после конфликта с помощником водителя. Инцидент вызвал бурное обсуждение среди пользователей сети. Позже выяснилось, что пассажир был пьян и вёл себя неадекватно по отношению к окружающим.
Согласно проведённому расследованию, инцидент произошёл в 18:03 в автобусе, следовавшем по маршруту №93. За рулём находился водитель по имени Р.О., который привлёк своего знакомого в качестве контролёра.
Столкновение между пассажиром и помощником водителя началось после того, как стало очевидным, что пассажир находился в состоянии алкогольного опьянения. Пассажир вёл себя некорректно, нарушал правила поведения и проявлял грубость по отношению к другим пассажирам, включая женщину.
Видео с камер наблюдения, установленных в автобусе, подтвердило, что пассажир не только был пьян, но и агрессивно себя вёл. Помощник водителя высадил его из автобуса. Однако, к сожалению, на этом конфликт не закончился. За пределами автобуса между помощником водителя и пассажиром произошла словесная перепалка, которая едва не переросла в драку.
Представители Toshshahartransxizmat сообщили, что документы и видео по обоим участникам конфликта – как пьяного пассажира, так и помощника водителя – передали в правоохранительные органы для дальнейшего разбирательства и правовой оценки их действий. Теперь предстоит выяснить, кто и в какой мере нарушил общественный порядок.
Toshshahartransxizmat призвал всех пассажиров быть уважительными по отношению к другим и следовать установленным нормам, чтобы избежать подобных ситуаций в будущем.