Пойтахт жамоат транспорти қизиқарли воқеаларни тақдим этишда давом этмоқда. Бугун ижтимоий тармоқларда ҳайдовчи ёрдамчиси билан можаролашгандан кейин йўловчилардан бири автобусдан мажбуран тушириб юборилгани ҳақида ғазабли пост пайдо бўлди. Ҳодиса ижтимоий тармоқ фойдаланувчилари ўртасида қизғин муҳокамаларга сабаб бўлди. Кейинроқ аниқ бўлишича, йўловчи маст ҳолда бўлган ва атрофдагиларга нисбатан номаъқул ҳаракатлар қилган.
Текширув натижаларига кўра, ҳодиса 18:03 да 93-автобус йўналишида содир бўлган. Автобусни ҳайдовчи Р.О. бошқарган бўлиб, у назоратчи сифатида ўз танишини ёрдамчи қилиб ёллаган.
Йўловчи ва ҳайдовчи ёрдамчиси ўртасидаги тўқнашув йўловчи маст эканлиги ойдинлашганидан кейин бошланган. Йўловчи маданиятга зид равишда ҳаракат қилиб, бошқа йўловчилар, жумладан аёлга нисбатан қўполлик кўрсатган.
Автобусга ўрнатилган кузатув камераларидан олинган видео ёзувлар йўловчининг на фақат маст эканлигини, балки у агрессив ҳаракатлар қилганлигини тасдиқлади. Ҳайдовчи ёрдамчиси уни автобусдан тушириб юборган. Бироқ, афсуски, можаро шу билан тугамаган. Автобус ташқарисида ёрдамчи ва йўловчи ўртасида оғзаки жанжал келиб чиққан, бу ҳатто жангга айланишга яқин бўлган.
Toshshahartransxizmat вакилларининг хабар беришича, можарода иштирок этган икки томон — маст йўловчи ва ҳайдовчи ёрдамчиси ҳақидаги ҳужжатлар ва видеолар ҳуқуқни муҳофаза қилиш идораларига топширилган. Эндиликда жамоат тартибини ким ва қандай даражада бузгани аниқланиши керак.
Toshshahartransxizmat барча йўловчиларни бошқаларга ҳурмат билан муносабатда бўлишга ва бундай ҳолатларнинг олдини олиш учун белгиланган қоидаларга риоя қилишга чақирди.

Public transportation in the capital continues to provide interesting stories. Today, a furious post appeared on social media about a passenger who was forcibly removed from a bus after a conflict with the driver’s assistant. The incident sparked widespread discussion among users. It was later revealed that the passenger was drunk and behaved inappropriately toward others.
According to the investigation, the incident took place at 18:03 on bus route №93. The bus was driven by R.O., who had enlisted a friend to act as a controller.
The altercation between the passenger and the driver’s assistant began when it became clear that the passenger was intoxicated. The passenger behaved rudely, violated the rules of conduct, and was disrespectful to other passengers, including a woman.
Video footage from the bus’s surveillance cameras confirmed that the passenger was not only drunk but also acting aggressively. The driver’s assistant forced him off the bus. Unfortunately, the conflict didn’t end there. Outside the bus, a verbal argument ensued between the assistant and the passenger, which nearly escalated into a physical altercation.
Representatives of Toshshahartransxizmat reported that both the documents and video recordings of the incident involving both the drunk passenger and the driver’s assistant have been handed over to law enforcement for further investigation and legal assessment. It is now up to the authorities to determine who and to what extent violated public order.
Toshshahartransxizmat called on all passengers to be respectful toward others and adhere to the established rules to avoid such situations in the future.