6 сентябрдан 8 сентябргача Тошкентда бир нечта марказий кўчалар катта миқёсдаги мусиқа фестивали ўтказилиши муносабати билан ёпилади. Тадбир Алишер Навоий номидаги Ўзбекистон Миллий кутубхонаси ва Hyatt меҳмонхонаси олдидаги майдонда бўлиб ўтади.
Фестивальга 10 дан ортиқ хорижий давлатлардан меҳмонлар таклиф этилган. Тошкент аҳолиси ва меҳмонлари Россия ва жаҳон юлдузлари – Macan, Xcho, Willy William ва Nicole Scherzingerнинг чиқишларидан баҳраманд бўлиш имкониятига эга бўладилар.
Жамоат хавфсизлигини таъминлаш ва тадбирни юқори савияда ташкил қилиш мақсадида қуйидаги кўчалар транспорт воситалари ҳаракати учун ёпилади:
- Истиқлол кўчаси (Буюк Турон ва Амир Темур кўчалари оралиғида)
- Буюк Турон кўчаси (Истиқлол ва Алишер Навоий кўчалари оралиғида)
- Зарафшон кўчаси (Истиқлол ва Алишер Навоий кўчалари оралиғида)
Ҳайдовчиларга йўлларни олдиндан режалаштириш ва айланма йўллардан фойдаланиш тавсия этилади.
Ташкилотчилар барча истаганларни тадбирга қўшилиб, халқаро юлдузларнинг чиқишларидан завқ олишга таклиф қиладилар.

С 6 по 8 сентября в Ташкенте будут перекрыты несколько центральных улиц в связи с проведением масштабного музыкального фестиваля. Мероприятие пройдет на площади возле Национальной библиотеки Узбекистана имени Алишера Навои и гостиницы Hyatt.
На фестиваль приглашены гости из более чем 10 зарубежных стран. У жителей и гостей столицы будет уникальная возможность увидеть выступления российских и мировых звезд: Macan, Xcho, Willy William и Nicole Scherzinger
В целях обеспечения общественной безопасности и организации мероприятия на высоком уровне, следующие улицы будут закрыты для движения автотранспорта:
- Улица Истиклол (между улицами Буюк Турон и Амира Темура)
- Улица Буюк Турон (между улицами Истиклол и Алишера Навои)
- Улица Зарафшон (между улицами Истиклол и Алишера Навои)
Водителям рекомендуется заранее планировать маршрут и пользоваться объездными дорогами.
Организаторы приглашают всех желающих присоединиться к мероприятию и насладиться выступлениями международных звезд.