Самарқанд вилоятининг Каттақўрғон туманида яна бир йўл-транспорт ҳодисаси рўй берди, бу ҳодиса фожиа билан якунланиши мумкин эди. “Ласетти” автомобили ҳайдовчиси катта тезликда ҳаракатланиб, бошқарувни йўқотиб, йўл четида жойлашган озиқ-овқат дўконига бориб урилди.
Ҳодиса 3 сентябрь куни тахминан соат 16:20 да “Мундиён” маҳалласи орқали ўтадиган автомобиль йўлининг 98-километрида содир бўлди. Ҳайдовчи “Каттаминг – Кадан” йўналиши бўйлаб ҳаракатланаётганда, бурилишда ўз вақтида тезликни пасайтирмади ва бу ҳолат автомобилнинг йўлдан чиқиб кетишига ҳамда дўконни пахталашига сабаб бўлди.
Тўқнашув пайтида дўконда харидор бор эди ва у тан жароҳати олди. Жабрланувчи зудлик билан туман тиббиёт муассасасига етказилди ва унга зарур тиббий ёрдам кўрсатилди. Хушбахтликка, у жиддий жароҳатлар олмади.
Ҳозирда ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ҳодиса юзасидан текширув ишларини олиб бормоқда. Маҳаллий аҳоли бу йўлда бундай ҳодисалар илгари ҳам содир бўлганини таъкидламоқда. Катта тезликда ҳаракатланиш айниқса бурилишларда жиддий аварияларга олиб келади. Бу вазиятни ўзгартириш фақат йўлларда тезликни чеклаш ва уни қатъий назорат қилиш орқали мумкин.

In the Kattakurgan district of the Samarkand region, another traffic accident occurred, which could have ended in tragedy. The driver of a Lacetti, driving at high speed, lost control and crashed into a grocery store located on the side of the road.
The accident took place on September 3 at around 16:20, at the 98th kilometer of the road passing through the “Mundiyon” mahalla. The driver, following the “Kattaming – Kadan” route, failed to reduce speed in time on the turn, causing the car to veer off the road and crash into the store.
At the time of the collision, a customer was inside the store and sustained injuries. The injured person was quickly taken to the district medical facility, where they received the necessary medical attention. Fortunately, the injuries were not serious.
Law enforcement officers are currently investigating the incident to determine all the circumstances of the accident. Local residents have noted that this is not the first incident on this road, where high speed on turns often leads to serious accidents. Limiting the speed on the highways and strict control over speed compliance may be the only solution to prevent such situations in the future.