Яқинда ижтимоий тармоқларда Диёра Усмонованинг ўғлига берилган совғанинг видеоси вирусга айланди. Ижтимоий тармоқлардаги аноним пабликлар бу Mercedes-Benz G63 Mansory mini ёки «болалар гелиги» 100 минг долларлик деб ёзишди. Видео пайдо бўлганидан бир кун ўтиб, Диёра бу миш-мишларнинг барчаси ёлғон эканини ва совға оддий хитоёний батарейка билан ишлайдиган машина эканлигини айтди.
«Болалар, пабликлар, илтимос, дезинформация қилманг. Биринчидан, ўйинчоқни болага мен бермаганман, иккинчидан, бу ҳеч қандай Mansory эмас. Оддий батарейкада ишлайдиган машина, бошқа болалар машиналарига қараганда бироз каттароқ. Ишлаб чиқариш – Хитой, нархи 3000 доллардан кўп эмас», – деб ёзди у Инстаграмда.
Диёра Усмонова Ўзбекистоннинг биринчи хоними Зироатхон Мирзиёевага жиян бўлади. 20 ёшида у Алишер Усмоновнинг россиялик миллиардер ўзбек миллатига мансуб бўлган жияни Бабур Усмоновга турмушга чиққан. 2013 йил 8 майда Бабур Усмонов Тошкентда автоҳалокатда ҳалок бўлган.
2016 йилда Диёра Усмонова яна бир бор бизнесмен Батир Раҳимовга турмушга чиққан, у «Пахтакор» футбол клуби ва «Ўзбекистон» меҳмонхонасининг собиқ эгаси. 2001 йилда у хусусий «Капиталбанк»ни ташкил қилган.

На днях в соцсетях завирусилось видео подарка, который сделали сыну Диёры Усмановой. Анонимные паблики в соцсетях писали, что это Mercedes-Benz G63 Mansory mini или как его еще называют «детский гелик» за 100 тысяч долларов. Спустя сутки после появления ролика Диёра отметила, что всё это неправда, а подарок – это обычная китайская машинка на батарейках.
«Ребят, паблики, не делайте дезинформацию, пожалуйста. Во-первых, игрушку ребенку подарила не я, во-вторых, это не Mansory никакой. Обычная машинка на батарейках чуть крупнее габаритами, чем другие детские машинки. Производство – Китай, стоит не более 3 тысяч долларов», – написала она в Инстаграм.
Диёра Усманова приходится племянницей первой леди Узбекистана Зироатхон Мирзиёевой. В 20 лет она вышла замуж за Бабура Усманова, племянника российского миллиардера узбекского происхождения Алишера Усманова. 8 мая 2013 года Бабур Усманов погиб в автокатастрофе в Ташкенте.
В 2016 году Диёра Усманова снова вышла замуж за бизнесмена Батыра Рахимова, бывшего владельца футбольного клуба «Пахтакор» и гостиницы «Узбекистан». В 2001 году он основал частный банк «Капиталбанк».