«Ҳудудий электр тармоқлари» ўзбекистонликларни электр энергияси учун онлайн тўловлар ва шахсий ҳисобварақ ҳолати ҳақидаги маълумотларда келажакдаги техник носозликлар ҳақида огоҳлантирди. 31 июлдан 5 августгача янги дастурий таъминотни ишга тушириш туфайли тизимларда узилишлар бўлиши мумкин.
Компаниянинг хабар беришича, 31 июль соат 23:50 дан 5 август соат 22:00 гача маълумотларни қайта ишлаш маркази серверларида HET BILLING дастурини жорий этиш бўйича ишлар олиб борилади. Ушбу даврда электр энергияси учун онлайн тўловларни амалга оширишда ва ҳисобварақ ҳолати тўғрисидаги маълумотларни олишда муаммолар юзага келиши мумкин.
Компания шуни таъкидладики, кўрсатилган даврда дебитор қарзи бор истеъмолчиларни автоматик тарзда узиб қўйиш амалга оширилмайди. Шунингдек, истеъмолчилардан ҳисоб-китобларни олдиндан тўлашни таъминлаш ва ҳисоб-китоблар ҳақидаги маълумотларга киришда мумкин бўлган кечикишларга тайёр бўлишни тавсия қиламиз.

«Региональные электрические сети» предупредили узбекистанцев о предстоящих технических сбоях при онлайн-платежах за электроэнергию и получении информации о состоянии индивидуального лицевого счета. С 31 июля по 5 августа возможны перебои в работе систем из-за запуска нового программного обеспечения.
Согласно сообщению компании, с 23:50 31 июля и до 22:00 5 августа на серверах Центра обработки данных будут проводиться работы по внедрению программного обеспечения HET BILLING. В этот период могут возникнуть проблемы при проведении онлайн-платежей за электроэнергию, а также при попытках получения информации о состоянии лицевого счета.
Компания подчеркнула, что в указанный период автоматическое отключение от сети потребителей с дебиторской задолженностью не будет производиться. Тем не менее, потребителям рекомендуется заранее позаботиться об оплате счетов и быть готовыми к возможным задержкам в доступе к информации о счетах.