Жиззах вилоятида йирик йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди, бу ҳодиса фожиа билан тугаши мумкин эди. 4 сентябрь куни тахминан соат 17:00 да, халқаро М39 «Тошкент-Термиз» трассасининг 1012-чақириғи ҳудудида ГАЗ-52 юк автомобили спускдан тушаётган пайтда бошқарувни йўқотиб, бир неча автомобилларга урилиб кетди.
Ҳуқуқ-тартибот органлари маълумотларига кўра, юк машинаси ҳайдовчиси йўлнинг қия қисмида бошқарувни йўқотган. Натижада, юк машинаси бир полосада олдин ҳаракатланаётган «Каптива» автомобилининг чап орқа қисмига урилган. Шундан сўнг, тўхтамасдан, «Нексия» автомобилини орқадан урган, «Нексия» эса ўз навбатида олдиндаги «Спарк» автомобилига тўқнашган.
Яхшиямки, тўқнашув жиддий бўлганига қарамасдан, ҳеч ким ҳалок бўлмади. Ягона жабрланувчи – «Нексия» йўловчиси – енгил жароҳатлар олган ва унга ҳодиса жойида биринчи тиббий ёрдам кўрсатилган.
Ҳодиса қайд қилинган пайтда йўл ҳаракати вақтинча чекланган бўлиб, тирбандлик пайдо бўлган. Бироқ, кўп ўтмай йўл хизматлари йўлни тозалаган ва ҳаракат қайта тикланган.

In Jizzakh region, a serious traffic accident occurred that could have ended in tragedy. On September 4, at around 5:00 PM, at the 1012th kilometer of the M39 international highway “Tashkent-Termez,” a GAZ-52 truck lost control while descending a slope and crashed into several cars.
According to law enforcement agencies, the truck driver failed to maintain control on the sloped section of the road. As a result, the truck collided with the left rear part of a “Captiva” car that was moving ahead in the same lane. After that, without stopping, it hit the rear of a “Nexia” car, which in turn collided with a “Spark” vehicle in front of it.
Fortunately, despite the severity of the collision, no one was killed. The only injured person was a passenger in the “Nexia,” who sustained minor injuries and received first aid at the scene.
During the investigation of the incident, traffic on the highway was temporarily obstructed, leading to a traffic jam. However, road services soon cleared the area, and traffic was restored.