Машҳур қўшиқчи ва тадбиркор Эмин Агаларов Тошкентда янги катта лойиҳасини эълон қилди. Унинг Agalarov Development компанияси замонавий турар-жой мажмуасини қуришга киришади, бу мажмуа апарт-отел модели бўйича фаолият юритади. Ушбу лойиҳа Ўзбекистон пойтахтидаги энг ёрқин кўчмас мулк объектларидан бири бўлиши ваъда қилинмоқда.
Лойиҳа хусусиятлари
Агаларовнинг сўзларига кўра, мажмуа 90 минг квадрат метр майдонни эгаллайди ва 750 та квартирани ўз ичига олади, ҳар бир квартира харидорларга тайёр таъмир билан таклиф қилинади.
Ушбу лойиҳанинг асосий ўзига хослиги шундаки, Боку яқинидаги Sea Breeze курорт мажмуасидаги каби, Тошкентдаги турар-жой мажмуаси ҳам апарт-отел модели бўйича ишлайди. Бу эса, квартира эгалари ўз хонадонларини бошқарув компанияси орқали ижарага беришлари ва барқарор даромад олишлари мумкинлигини англатади.
«Бу 90 минг квадрат метр бўлади, 750 та квартира, уларнинг барчаси таъмир билан сотилади. Энг муҳими, Боку яқинидаги Sea Breeze курорт мажмуаси каби бу ҳам апарт-отел бўлади. Демак, одамлар квартираларни сотиб олиб, уларни бошқарувга бериб, ижарадан даромад олишлари мумкин,» – дея таъкидлади Эмин Агаларов.
Қурилиш сентябрда бошланади
Агаларов шунингдек, қурилишнинг фаол босқичи сентябрь ойида бошланишини таъкидлади. Лойиҳанинг аниқ жойлашуви ошкор қилинмаган бўлса-да, тахминларга кўра, қурилиш «Миран» меҳмонхонаси ва Ўзбекистон Миллий банки ортида, айни пайтда Мудофаа вазирлиги ва ҳарбий прокуратура объектлари жойлашган ҳудудда амалга оширилиши кутилмоқда.
Ушбу турар-жой мажмуаси нафақат меъморликда ёрқин объект бўлишни, балки Тошкентда кўчмас мулкка инвестиция киритишни истаганлар учун жозибадор лойиҳа бўлишни ваъда қилмоқда.

Известный певец и предприниматель Эмин Агаларов анонсировал новый масштабный проект в Ташкенте. Его компания Agalarov Development приступит к строительству современного жилого комплекса, который будет функционировать по модели апарт-отеля. Этот проект обещает стать одним из самых ярких объектов недвижимости в столице Узбекистана.
Особенности проекта
По словам Агаларова, комплекс займёт территорию в 90 тысяч квадратных метров и будет включать в себя 750 квартир, каждая из которых будет предлагаться покупателям с готовой отделкой.
Главное отличие этого проекта заключается в том, что, как и в курортном комплексе Sea Breeze рядом с Баку, жилой комплекс в Ташкенте будет работать по модели апарт-отеля. Это означает, что владельцы квартир смогут сдавать свои апартаменты в аренду через управляющую компанию, получая стабильный доход.
«Это будет 90 тысяч квадратных метров, 750 квартир, все они будут продаваться с отделкой. Самое главное, что, как и в курортном комплексе Sea Breeze рядом с Баку, это будет апарт-отель. Соответственно люди смогут купить квартиры, отдать их менеджменту и зарабатывать на сдаче в аренду, чтобы обеспечить себе дополнительный доход,» – отметил Эмин Агаларов.
Строительство стартует в сентябре
Агаларов также подчеркнул, что активная фаза строительства начнется уже в сентябре. Хотя точное местоположение проекта не было раскрыто, предположительно, строительство будет вестись на территории за гостиницей «Миран» и Национальным банком Узбекистана, где в настоящее время расположены объекты Министерства обороны и военной прокуратуры.
Этот жилой комплекс обещает стать не только ярким объектом архитектуры, но и привлекательным инвестиционным проектом для тех, кто хочет вложить свои средства в недвижимость в Ташкенте.