Машҳур қўшиқчи ва тадбиркор Эмин Агаларов Тошкентда янги катта лойиҳасини эълон қилди. Унинг Agalarov Development компанияси замонавий турар-жой мажмуасини қуришга киришади, бу мажмуа апарт-отел модели бўйича фаолият юритади. Ушбу лойиҳа Ўзбекистон пойтахтидаги энг ёрқин кўчмас мулк объектларидан бири бўлиши ваъда қилинмоқда.
Лойиҳа хусусиятлари
Агаларовнинг сўзларига кўра, мажмуа 90 минг квадрат метр майдонни эгаллайди ва 750 та квартирани ўз ичига олади, ҳар бир квартира харидорларга тайёр таъмир билан таклиф қилинади.
Ушбу лойиҳанинг асосий ўзига хослиги шундаки, Боку яқинидаги Sea Breeze курорт мажмуасидаги каби, Тошкентдаги турар-жой мажмуаси ҳам апарт-отел модели бўйича ишлайди. Бу эса, квартира эгалари ўз хонадонларини бошқарув компанияси орқали ижарага беришлари ва барқарор даромад олишлари мумкинлигини англатади.
«Бу 90 минг квадрат метр бўлади, 750 та квартира, уларнинг барчаси таъмир билан сотилади. Энг муҳими, Боку яқинидаги Sea Breeze курорт мажмуаси каби бу ҳам апарт-отел бўлади. Демак, одамлар квартираларни сотиб олиб, уларни бошқарувга бериб, ижарадан даромад олишлари мумкин,» – дея таъкидлади Эмин Агаларов.
Қурилиш сентябрда бошланади
Агаларов шунингдек, қурилишнинг фаол босқичи сентябрь ойида бошланишини таъкидлади. Лойиҳанинг аниқ жойлашуви ошкор қилинмаган бўлса-да, тахминларга кўра, қурилиш «Миран» меҳмонхонаси ва Ўзбекистон Миллий банки ортида, айни пайтда Мудофаа вазирлиги ва ҳарбий прокуратура объектлари жойлашган ҳудудда амалга оширилиши кутилмоқда.
Ушбу турар-жой мажмуаси нафақат меъморликда ёрқин объект бўлишни, балки Тошкентда кўчмас мулкка инвестиция киритишни истаганлар учун жозибадор лойиҳа бўлишни ваъда қилмоқда.

Famous singer and entrepreneur Emin Agalarov has announced a new large-scale project in Tashkent. His company, Agalarov Development, will begin constructing a modern residential complex that will operate as an apartment hotel. This project promises to become one of the most striking real estate developments in the capital of Uzbekistan.
Project Features
According to Agalarov, the complex will cover an area of 90,000 square meters and will include 750 apartments, each of which will be offered to buyers with complete interior finishes.
The key feature of this project is that, like the Sea Breeze resort complex near Baku, the residential complex in Tashkent will function as an apartment hotel. This means that apartment owners can rent out their properties through a management company, generating a steady income.
“It will be 90,000 square meters, 750 apartments, all of which will be sold with finishes. The most important thing is that, like in the Sea Breeze resort complex near Baku, this will be an apartment hotel. Accordingly, people can buy the apartments, hand them over to management, and earn income from renting them out, ensuring an additional source of income,” noted Emin Agalarov.
Construction to Begin in September
Agalarov also emphasized that the active phase of construction will begin in September. Although the exact location of the project has not been disclosed, it is presumed that construction will take place on the territory behind the “Miran” hotel and the National Bank of Uzbekistan, where the Ministry of Defense and Military Prosecutor’s Office are currently located.
This residential complex is set to become not only a landmark in architecture but also an attractive investment opportunity for those looking to invest in real estate in Tashkent.