Сурхондарё вилоятида кенг жамоатчилик орасида жиддий резонансга сабаб бўлган даҳшатли ҳодиса рўй берди. Музработ туманида 16 ёшли ўсмир синглиси, 18 ёшли қизни йигитлар билан учрашгани учун ўлдириб қўйди.
Бу ҳақда прокуратура маълум қилди. Дастлабки маълумотларга кўра, 16 ёшли йигит қизни таёқ ва темир буюм билан урган, унга кўплаб тан жароҳатлари етказган. Афсуски, қиз етказилган жароҳатлар натижасида воқеа жойида вафот этган.
Ушбу ҳолат бўйича Жиноят кодексининг 97-моддаси (қасддан одам ўлдириш) бўйича жиноят иши қўзғатилди. Гумондор қўлга олинган ва ҳозирда ҳибсда сақланмоқда. Ушбу даҳшатли ҳодисанинг барча ҳолатларини аниқлаш бўйича тергов олиб борилмоқда.

A shocking incident occurred in the Surkhandarya region, sparking widespread public outrage. In the Muzrabadskiy district, a 16-year-old teenager beat his 18-year-old sister to death because she was dating boys.
This was reported by the prosecutor’s office. According to preliminary data, the 16-year-old boy beat the girl with a stick and an iron object, inflicting numerous bodily injuries. Unfortunately, the girl died at the scene from the injuries sustained.
A criminal case has been initiated under Article 97 (premeditated murder) of the Criminal Code. The suspect has been detained and is currently in custody. An investigation is underway to determine all the circumstances of this horrifying incident.