Сурхондарё вилоятида кенг жамоатчилик орасида жиддий резонансга сабаб бўлган даҳшатли ҳодиса рўй берди. Музработ туманида 16 ёшли ўсмир синглиси, 18 ёшли қизни йигитлар билан учрашгани учун ўлдириб қўйди.
Бу ҳақда прокуратура маълум қилди. Дастлабки маълумотларга кўра, 16 ёшли йигит қизни таёқ ва темир буюм билан урган, унга кўплаб тан жароҳатлари етказган. Афсуски, қиз етказилган жароҳатлар натижасида воқеа жойида вафот этган.
Ушбу ҳолат бўйича Жиноят кодексининг 97-моддаси (қасддан одам ўлдириш) бўйича жиноят иши қўзғатилди. Гумондор қўлга олинган ва ҳозирда ҳибсда сақланмоқда. Ушбу даҳшатли ҳодисанинг барча ҳолатларини аниқлаш бўйича тергов олиб борилмоқда.

В Сурхандарьинской области произошел шокирующий случай, вызвавший широкий общественный резонанс. В Музрабадском районе 16-летний подросток забил до смерти свою 18-летнюю сестру из-за того, что она встречалась с мальчиками.
Об этом сообщили в прокуратуре. По предварительным данным, 16-летний юноша избил девушку палкой и железным предметом, нанеся ей многочисленные телесные повреждения. К сожалению, девушка скончалась на месте происшествия от полученных травм.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 97 (умышленное убийство) Уголовного кодекса. Подозреваемый задержан и в настоящее время находится под стражей. Ведется следствие, направленное на выяснение всех обстоятельств этого ужасающего происшествия.