Тошкентдаги касалхоналардан бирида ғалати ва нохуш воқеа содир бўлди, бу суд жараёнига олиб келди. Даволанаётган беморлардан бири, кутилмаганда, бошқа беморга нисбатан шаҳвоний тазйиқ ўтказа бошлади. Воқеа катта муҳокамаларга сабаб бўлди, чунки ҳар икки бемор эркаклар бўлган.
Иш материалларига кўра, 31 август куни Тошкентнинг Чилонзор туманидаги тиббиёт муассасаларидан бирида Азизжон исмли эркак киши 14-палатада бўлган вақтда, қўшниси Нодирга, 13-палатадаги беморга, телефон қилиб, телефонини таъмирлашга ёрдам бериш учун чақирган. Нодир унга рози бўлиб, Азизжоннинг олдига келган, лекин унинг ниятини билмаган.
Нодир палатага киргач, Азизжон эшикни шамол баҳонасида ёпиб қўйган. Шундан сўнг, у Нодирнинг орқасидан келиб, уни қучоқлаб, ўпишни бошлаган ва бир нечта номақбул ҳаракатлар, жумладан, интим жойларга тегиш қилган. Нодир тезда палатани тарк этган ва эртаси куни воқеани ўйлаб кўргач, ҳуқуқ-тартибот идораларига қўнғироқ қилиб, бўлган воқеа ҳақида хабар берган.
Суд мажлиси давомида Азизжон ўз айбини тан олди. У ҳақиқатдан ҳам Нодирни телефонини таъмирлаш баҳонасида чақирганини ва эшикни ёпганини, лекин кейинроқ номақбул ҳаракатлар содир этганини маълум қилди. У ўз хатти-ҳаракатини «момент таъсири» билан изоҳлади ва жабрланувчидан кечирим сўради.
Суд уни маъмурий ҳуқуқбузарлик содир этган деб топди ва унинг ҳаракатларини Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 41-1-моддаси (шаҳвоний тазйиқ) бўйича квалификация қилди. Унга беш сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланди.

В одной из ташкентских больниц произошла странная и неприятная история, завершившаяся судебным разбирательством. Один из пациентов, находящийся на лечении, внезапно начал домогаться другого пациента. Инцидент вызвал бурю обсуждений, так как оба пациента оказались мужчинами.
Согласно материалам дела, 31 августа в одном из медицинских учреждений Чиланзарского района Ташкента мужчина по имени Азизжон, находясь в палате №14, позвонил соседу из палаты №13, Нодиру, и предложил ему зайти, чтобы помочь починить телефон. Тот согласился и пришёл к Азизжону, не подозревая о его намерениях.
После того как Нодир вошёл в палату, Азизжон закрыл дверь под предлогом сквозняка. Затем он подошёл сзади к Нодиру, обнял его, начал целовать и совершил несколько неприемлемых действий, включая прикосновения к интимным частям тела. Нодир быстро покинул палату и, переварив произошедшее, на следующий день позвонил в правоохранительные органы, сообщив о случившемся.
В ходе судебного заседания мужчина признал свою вину. Он рассказал, что действительно пригласил Нодира к себе под предлогом ремонта телефона и закрыл дверь, однако позже позволил себе недопустимые действия. Своё поведение он объяснил «порывом момента» и извинился перед потерпевшим.
Суд признал его виновным в совершении административного правонарушения, квалифицированного по статье 41-1 (сексуальное домогательство) Административного кодекса. Ему было назначено наказание в виде пяти суток административного ареста.