Ўзбекистон мустақиллигининг 33-йиллиги нишонланиши арафасида Тошкент ҳокимияти халқ сайиллари ва оммавий байрамона тадбирлар ўтказиладиган жойлар рўйхатини эълон қилди. Пойтахт аҳолиси ва меҳмонлари байрамона муҳитдан баҳраманд бўлиб, Тошкентнинг 12 та туманидаги боғлар ва майдонларда ўтказиладиган турли тадбирларда иштирок этиш имкониятига эга бўладилар.
Байрамона жойлар:
- Coca-Cola Garden боғи Бектемир туманида
- Фурқат маданият ва дам олиш боғи Мирабад туманида
- Central Park Мирзо-Улуғбек туманида
- Сергели марказий боғи Сергели туманида
- Беруний майдони Олмазор туманида
- Эко Сеул боғи Учтепа туманида
- Ғафур Ғулом боғи Чилонзор туманида
- Ўзэкспоцентр майдони Юнусобод туманида
- Наврўз боғи Шайхонтоҳур туманида
- Ашхобод боғи Яшнобод туманида
- Green Park Янгиҳаёт туманида
- Миллатлараро муносабатлар ва хорижий мамлакатлар билан дўстона алоқалар қўмитаси биноси олдидаги майдон Яккасарой туманида
Байрам дастури
Бу боғларнинг ҳар бири 2 сентябргача байрамона намойишлар ўтказилишини режалаштирган, тадбирлар соат 18:00 дан кейин бошланади. Боғ маъмуриятлари байрамни янада ёрқин ва эсда қоларли қилиш учун қўшимча тадбирлар ҳам ташкил қиладилар.
Бу тадбирлар пойтахт аҳолиси ва меҳмонларига байрамона муҳитдан баҳраманд бўлиш, дўстлар ва яқинлар билан учрашиш, шунингдек, ушбу сана учун махсус тайёрланган маданий ва кўнгилочар дастурларда иштирок этиш имконини беради.
Тошкент ҳокимияти барча истаганларни байрамона сайилларга қўшилиб, мамлакат тарихидаги муҳим воқеани биргаликда нишонлашга чақиради. Байрам кунлари барча иштирокчилар учун бой ва қувончли бўлиши ваъда қилинмоқда!

В преддверии празднования 33-й годовщины независимости Узбекистана Ташкентский хокимият опубликовал список мест, где пройдут народные гуляния и массовые праздничные представления. Жители и гости столицы смогут насладиться праздничной атмосферой и принять участие в разнообразных мероприятиях, которые состоятся в парках и на площадях 12 районов Ташкента.
Праздничные локации:
- Парк Coca-Cola Garden в Бектемирском районе
- Парк культуры и отдыха имени Фурката в Мирабадском районе
- Central Park в Мирзо-Улугбекском районе
- Сергелийский центральный парк в Сергелийском районе
- Площадь Беруни в Алмазарском районе
- Парк «Эко Сеул» в Учтепинском районе
- Парк имени Гафура Гуляма в Чиланзарском районе
- Площадь «Узэкспоцентр» в Юнусабадском районе
- Парк «Навруз» в Шайхантахурском районе
- Парк «Ашхабад» в Яшнабадском районе
- Green Park в Янгихаётском районе
- Площадь перед зданием Комитета по межнациональным отношениям и дружественным связям с зарубежными странами в Яккасарайском районе
Праздничная программа
В каждом из этих парков до 2 сентября запланированы праздничные представления, которые будут начинаться после 18:00. Администрации парков также организуют дополнительные мероприятия, чтобы сделать празднование ещё более ярким и запоминающимся.
Эти мероприятия предоставят возможность жителям и гостям столицы насладиться праздничной атмосферой, встретиться с друзьями и близкими, а также поучаствовать в культурных и развлекательных программах, подготовленных специально для этой даты.
Ташкентский хокимият призывает всех желающих присоединиться к праздничным гуляниям и вместе отметить важное событие в истории страны. Праздничные выходные обещают быть насыщенными и радостными для всех участников!