Фарғонада яна бир ҳалокатли йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди, унда икки киши ҳаётдан кўз юмди. 29 август куни тунги соат 03:30 ларда шаҳарнинг йўлларидан бирида «Спарк» автомобили катта тезликда бетон устунга урилди. Рулда бўлган 19 ёшли йигит тормозни кескин босгандан кейин бошқарувни йўқотиб, фожиали оқибатларга олиб келди.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларининг маълумотига кўра, автомобилда тўрт нафар йўловчи бўлган. Уларнинг учтаси 19 ёшда, биттаси эса 20 ёшда эди. Кучли зарба натижасида бир нечта йўловчи оғир жароҳат олган. Барча жабрланувчилар шошилинч равишда шифохонага ётқизилган, бироқ шифокорларнинг саъй-ҳаракатларига қарамай, иккита йўловчи шифохонада олган жароҳатларидан вафот этган.
Ушбу йўл-транспорт ҳодисасининг яна бир қурбони тротуардан ўтиб кетишга уринган тасодифий пиёда бўлиши мумкин эди. Омадли тасодиф натижасида, пиёда ва автомобиль бир неча сония ичида бир-биридан узоқлашиб, тўқнашувдан қутулиб қолди.
Бу фожиали воқеа яна бир бор йўл ҳаракати қоидаларига қатъий риоя қилиш зарурлигини кўрсатади. Кескин манёврлар ва автомобил бошқарувини йўқотиш ҳалокатли оқибатларга олиб келиши мумкин, бу ҳолда бўлгани каби.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ҳодиса шароитларини текширишни бошладилар. Йўл-транспорт ҳодисаси жойидан олинган видео ижтимоий тармоқларда катта муҳокамаларга сабаб бўлди, фойдаланувчилар хавфли ҳайдовчиларга нисбатан жавобгарлик чораларини кучайтиришни талаб қилмоқдалар.
Ҳурматли ҳайдовчилар, эсда тутинг: сизнинг хавфсизлигингиз ва атрофдагиларнинг хавфсизлиги сизга боғлиқ. Йўл ҳаракати қоидаларига риоя қилинг ва хавфли манёврлардан қочинг, ўзингизни ва бошқаларни хатарга солманг.

Another fatal road accident occurred in Fergana, claiming the lives of two people. In the early hours of August 29, around 03:30, a “Spark” car crashed into a concrete pole at high speed on one of the city’s roads. The driver, a 19-year-old young man, lost control of the vehicle after suddenly hitting the brakes, leading to tragic consequences.
According to law enforcement authorities, there were four passengers in the car. Three of them were 19 years old, and one was 20. Due to the severe impact, several passengers sustained serious injuries. All the victims were urgently hospitalized, but despite the efforts of the doctors, two of them succumbed to their injuries in the hospital.
Another potential victim of this accident could have been a random pedestrian who was walking on the sidewalk. Fortunately, the pedestrian and the car narrowly missed each other by mere seconds, avoiding a collision.
This tragic incident once again raises the issue of the need for strict adherence to traffic rules. Sudden maneuvers and loss of control over the vehicle can have fatal consequences, as was the case here.
Law enforcement officials have already begun investigating the circumstances of the accident. The video from the scene has sparked intense discussion on social media, where users are calling for stricter penalties for drivers who engage in dangerous driving.
Dear drivers, remember: your safety and the safety of others depend on you. Follow traffic rules and avoid risky maneuvers to ensure that you and others are not put in danger.