Синоптикларнинг хабар беришича, Ўзбекистонда кутилган тунги совуқлик узоққа чўзилмайди. Ҳафтанинг охирига келиб, мамлакатга қайтадан илиқ об-ҳаво кириб келади, шунинг учун фуқаролар иссиқ кийимларни чиқаришга шошилмасалар ҳам бўлади.
Ўзгидрометнинг прогноз қилишича, ҳозирги илиқ ва қуруқ об-ҳаво бугун ва эртага ҳам сақланиб туради. Республика ҳудудларининг кўп қисмида ҳаво ҳарорати 32-35 даража атрофида бўлади, мамлакатнинг жанубий ҳудудларида эса 36-38 даражага етади.
Бироқ ҳафта ўртасида нисбатан салқин ҳаво кириб келиши кутилмоқда, бу эса ҳароратнинг 2-3 даражага тушишига олиб келади. Чоршанба ва пайшанба кунлари кундузги ҳарорат 27-30 даражага, жанубда эса 35 даражага тушади. Тунда ва эрталабки соатларда ҳарорат 15-20 даражагача пасаяди.
Шу билан бирга, совуқ об-ҳаво узоққа чўзилмайди. Жума кунидан бошлаб ҳарорат яна ўсишни бошлайди ва бу жараён дам олиш кунларида ҳам давом этади. Кундузги ҳарорат яна 30-35 даражага кўтарилади.
28 август, чоршанба куни Тошкент, Жиззах ва Сирдарё вилоятларининг айрим ҳудудларида асосан кичик интенсивликда қисқа муддатли ёмғирлар ёғиши мумкин. Фарғона водийси ҳудудларида, шунингдек, республика предгорье ва тоғли ҳудудларида 28-29 август кунлари қисқа муддатли момақалдироқли ёмғирлар ёғиши эҳтимоли бор.
Пойтахтда асосан қуруқ об-ҳаво кутилмоқда. Фақат 28 август куни қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши ва шамол тезлиги 10-12 м/с гача кучайиши мумкин.
Тошкентдаги тунги ҳарорат 15-20 даража атрофида бўлади, 26-27 август кунлари кундузги ҳарорат 30-33 даража, 28-29 август кунлари эса 27-30 даража оралиғида бўлади.

Синоптики сообщили, что ожидаемое ночное похолодание в Узбекистане продлится недолго. Уже к выходным в страну вернется теплая погода, и жители могут не спешить распаковывать теплые вещи.
Узгидромет прогнозирует, что текущая теплая и сухая погода сохранится еще на протяжении сегодняшнего и завтрашнего дня. Температура воздуха по большей части территории республики будет колебаться в пределах 32-35 градусов, а на юге страны достигнет 36-38 градусов.
Однако уже в середине недели ожидается заток относительно прохладного воздуха, который приведет к снижению температуры на 2-3 градуса. В среду и четверг дневные температуры опустятся до 27-30 градусов, на юге – до 35 градусов. Ночью и ранним утром температура понизится до 15-20 градусов.
Тем не менее, похолодание продлится недолго. Уже в пятницу начнется постепенный рост температуры, который продолжится и в выходные дни. Дневные температуры вновь поднимутся до 30-35 градусов.
В среду, 28 августа, в некоторых районах Ташкентской, Джизакской и Сырдарьинской областей возможны кратковременные дожди, преимущественно слабой интенсивности. В областях Ферганской долины, а также в предгорных и горных районах республики кратковременные грозовые дожди возможны 28-29 августа.
В столице ожидается преимущественно сухая погода. Лишь 28 августа возможен небольшой кратковременный дождь с грозой, сопровождающейся усилением ветра до 10-12 м/с.
Ночные температуры в Ташкенте будут составлять 15-20 градусов, а дневные температуры с 26 по 27 августа будут в пределах 30-33 градусов, 28-29 августа – от 27 до 30 градусов.