Тошкентда кенг жамоатчилик орасида катта шов-шувга сабаб бўлган воқеа содир бўлди. Бир неча ўспирин ўз тенгдошини шафқатсизларча калтаклаб, содир бўлган ҳодисани видеога ёзиб олишди. Хабар қилинишича, бу воқеа пойтахтдаги болалар уйларидан бирида содир бўлган ва бу ҳолат аллақачон давлат органларининг диққат марказида бўлиб, тергов ишлари бошланган.
2024 йил 13 август куни ижтимоий тармоқларда пайдо бўлган видео фойдаланувчилар орасида катта ғазаб ва ташвишга сабаб бўлди. Кадрларда бир неча ўспирин бир йигитга навбатма-навбат ҳужум қилиб, уни шафқатсизларча калтаклагани кўринади. Жабрланувчи бақириб, уларни тўхтатишни сўрайди, аммо ҳужум қилувчилар унинг боши ва буйрагига қасддан зарба беришда давом этади. Ҳужум қилувчилар маълум бир спорт тайёргарлигига эгалиги ва эҳтимол, яккакураш билан шуғулланиши аён.
Видеонинг пайдо бўлиши биланоқ, Миллий ижтимоий ҳимоя агентлиги бу воқеани ўз назоратига олди. Ҳозирда Агентлик ва Миллий гвардия вакилларидан иборат ишчи гуруҳ тузилган. Бу гуруҳ ҳодисанинг барча тафсилотларини фаол ўрганмоқда.
Мансабдорлар тергов натижалари ва хулосалари ҳақида яқин кунларда қўшимча маълумот берилишини ваъда қилишди. Ҳокимият айбдорларни жавобгарликка тортиш ва бундай ҳолатларнинг келгусида олдини олиш учун зарур бўлган барча чораларни кўришга ваъда бермоқда.
Бу воқеа, айниқса, болалар уйлари каби муассасаларда ўспиринлар ўртасидаги зўравонлик ҳолатларига тезкорлик билан жавоб беришнинг қанчалик муҳим эканлигини кўрсатади. Жамоатчилик адолатли ва ошкора тергов ўтказилишини кутмоқда, бу эса келгусида бундай фожиаларнинг олдини олишга ёрдам беради.

В Ташкенте произошла шокирующая история, вызвавшая широкий резонанс. Группа подростков жестоко избила своего сверстника, записав происходящее на видео. Сообщается, что инцидент произошел в одном из детских домов столицы, и этот случай уже находится под пристальным вниманием властей, которые начали расследование.
Видео, появившееся 13 августа 2024 года в социальных сетях, вызвало волну возмущения и беспокойства среди пользователей. На кадрах видно, как несколько подростков поочередно нападают на одного парня, избивая его с особой жестокостью. Жертва кричит и умоляет остановиться, но нападавшие продолжают целенаправленно бить его по голове и в область почек. Очевидно, что нападающие имеют определённую спортивную подготовку, и, скорее всего, занимаются единоборствами.
Сразу после появления видео Национальное агентство социальной защиты взяло инцидент под контроль. В настоящее время создана рабочая группа, включающая представителей Агентства и Национальной гвардии. Эта группа активно занимается расследованием всех обстоятельств произошедшего.
Чиновники заверили, что в ближайшее время будет предоставлена дополнительная информация о результатах и выводах расследования. Власти обещают принять все необходимые меры для привлечения виновных к ответственности и предотвращения подобных случаев в будущем.
Этот инцидент подчеркивает, насколько важно оперативное реагирование на случаи жестокости среди подростков, особенно в таких учреждениях, как детские дома. Общественность ожидает справедливого и прозрачного расследования, которое поможет предотвратить подобные трагедии в будущем.