Тошкентда кенг жамоатчилик орасида катта шов-шувга сабаб бўлган воқеа содир бўлди. Бир неча ўспирин ўз тенгдошини шафқатсизларча калтаклаб, содир бўлган ҳодисани видеога ёзиб олишди. Хабар қилинишича, бу воқеа пойтахтдаги болалар уйларидан бирида содир бўлган ва бу ҳолат аллақачон давлат органларининг диққат марказида бўлиб, тергов ишлари бошланган.
2024 йил 13 август куни ижтимоий тармоқларда пайдо бўлган видео фойдаланувчилар орасида катта ғазаб ва ташвишга сабаб бўлди. Кадрларда бир неча ўспирин бир йигитга навбатма-навбат ҳужум қилиб, уни шафқатсизларча калтаклагани кўринади. Жабрланувчи бақириб, уларни тўхтатишни сўрайди, аммо ҳужум қилувчилар унинг боши ва буйрагига қасддан зарба беришда давом этади. Ҳужум қилувчилар маълум бир спорт тайёргарлигига эгалиги ва эҳтимол, яккакураш билан шуғулланиши аён.
Видеонинг пайдо бўлиши биланоқ, Миллий ижтимоий ҳимоя агентлиги бу воқеани ўз назоратига олди. Ҳозирда Агентлик ва Миллий гвардия вакилларидан иборат ишчи гуруҳ тузилган. Бу гуруҳ ҳодисанинг барча тафсилотларини фаол ўрганмоқда.
Мансабдорлар тергов натижалари ва хулосалари ҳақида яқин кунларда қўшимча маълумот берилишини ваъда қилишди. Ҳокимият айбдорларни жавобгарликка тортиш ва бундай ҳолатларнинг келгусида олдини олиш учун зарур бўлган барча чораларни кўришга ваъда бермоқда.
Бу воқеа, айниқса, болалар уйлари каби муассасаларда ўспиринлар ўртасидаги зўравонлик ҳолатларига тезкорлик билан жавоб беришнинг қанчалик муҳим эканлигини кўрсатади. Жамоатчилик адолатли ва ошкора тергов ўтказилишини кутмоқда, бу эса келгусида бундай фожиаларнинг олдини олишга ёрдам беради.

A shocking incident occurred in Tashkent, causing a widespread public outcry. A group of teenagers brutally beat their peer and recorded the incident on video. It is reported that the incident took place in one of the capital’s orphanages, and the case is now under close scrutiny by the authorities, who have launched an investigation.
The video, which appeared on social media on August 13, 2024, sparked a wave of outrage and concern among users. The footage shows several teenagers taking turns attacking a boy, beating him with particular cruelty. The victim screams and begs them to stop, but the attackers continue to deliberately strike him on the head and kidneys. It is evident that the attackers have some level of athletic training and are likely involved in martial arts.
Immediately after the video surfaced, the National Social Protection Agency took control of the incident. A task force has been formed, including representatives from the Agency and the National Guard. This group is actively investigating all the circumstances surrounding the incident.
Officials have assured the public that additional information regarding the results and conclusions of the investigation will be provided shortly. The authorities promise to take all necessary measures to hold those responsible accountable and to prevent similar incidents in the future.
This incident highlights the importance of promptly addressing cases of violence among teenagers, especially in institutions like orphanages. The public expects a fair and transparent investigation that will help prevent such tragedies in the future.