Фарғона марказида яна бир ҳодиса содир бўлди: икки ҳайдовчи ўзаро низони тинч йўл билан ҳал қила олмай, йўл ўртасида муштлашиб кетишди. Бу лаҳзани акс эттирган видео интернетда тез тарқалиб, кенг муҳокамаларга сабаб бўлди. Ҳуқуқ-тартибот органлари жанжал иштирокчиларини зудлик билан қўлга олиб, уларни 15 суткага ҳибсга олишди.
Ҳодиса 11 август куни Фарғонадаги Саноат кўчасида содир бўлди. Ҳуқуқ-тартибот органларининг маълумотларига кўра, муштлашувга икки ҳайдовчи: 29 ёшли Б.О. ва 34 ёшли М.У. ўртасидаги келишмовчилик сабаб бўлган. Эркаклар ўзаро тил топишолмай, сўздан ишга ўтиб кетишган ва бу жисмоний тўқнашувга олиб келган.
Хайриятки, жанжални тезда тўхтатишга муваффақ бўлинди, бу яқин атрофда бўлган ички ишлар органлари ходимларининг зудлик билан воқеага аралашуви туфайли амалга ошди. Ҳодиса жойида Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексга мувофиқ зарур ҳужжатлар расмийлаштирилди.
Дело материаллари Фарғона шаҳар жиноят ишлари бўйича судига юборилди ва суд жанжал иштирокчиларини жазолаш ҳақида қарор чиқарди. Суд ҳар бирига 15 суткадан маъмурий қамоқ жазоси тайинлади.
Бу ҳодиса жанжални тинч йўл билан ҳал қилмаслик қандай оқибатларга олиб келишини яққол кўрсатади. Йўл ўртасидаги оммавий муштлашувлар нафақат атрофдагиларга хавф туғдиради, балки уларнинг иштирокчилари учун жиддий ҳуқуқий оқибатларга ҳам олиб келади.

Another incident occurred in the center of Fergana: two drivers, unable to resolve their conflict peacefully, started a fight right on the road. A video capturing this moment quickly spread across the internet, sparking a wave of discussions. Law enforcement officers promptly detained the participants in the conflict and placed them under arrest for 15 days.
The incident took place on August 11 on Sanoat Street in Fergana. According to law enforcement agencies, the cause of the fight was a conflict between two drivers: 29-year-old B.O. and 34-year-old M.U. Failing to find common ground, the men moved from words to physical actions, leading to a physical altercation.
Fortunately, the fight was quickly stopped thanks to the nearby police officers who promptly intervened in the situation. The necessary documents were drawn up at the scene in accordance with the Code of Administrative Responsibility.
The case materials were forwarded to the Fergana City Criminal Court, which issued a decision to punish the participants in the fight. The court sentenced each of them to 15 days of administrative arrest.
This incident serves as a vivid example of the consequences that can arise from the inability to resolve conflicts peacefully. Public fights on the road not only pose a threat to those around but also lead to serious legal consequences for the participants.