Тошкентда фожиа содир бўлди: бир неча кун аввал йўқолган ўқувчи пойтахт каналларидан бири бўйида ўлик ҳолда топилди. Бу ҳақда уни қидириш ишлари билан шуғулланган UzAlert қидирув гуруҳи хабар берди.
Ўғил боланинг жасади 11 август куни Учтепа ҳокимияти яқинидаги канал бўйида бир балиқчи томонидан топилган. Ҳозирги вақтда ҳодиса бўйича бошқа тафсилотлар мавжуд эмас, тергов органлари воқеанинг сабабларини аниқлашни давом эттирмоқда.
Маълумки, 13 ёшли бола 7 август куни йўқолган. Ўша куни у соат 18:00 атрофида уйдан чиқиб кетган ва қайта қайтмаган. Болани Учтепа туманидаги 199-ихтисослаштирилган мактабнинг саккизинчи синф ўқувчиси бўлган. Унга ривожланишда ортда қолиш ташхиси қўйилган, у ўз манзилини эслай олмасди ва атроф муҳитда йўл топа олмасди, бу эса, эҳтимол, унинг тақдирида ҳалокатли роль ўйнаган бўлиши мумкин.

Трагедия произошла в Ташкенте: пропавший несколько дней назад школьник был найден мертвым на берегу одного из столичных каналов. Об этом сообщила поисковая группа UzAlert, которая занималась его поисками.
Тело мальчика было обнаружено 11 августа рыбаком на берегу канала недалеко от хокимията Учтепинского района. На данный момент других подробностей инцидента не сообщается, следственные органы продолжают выяснять обстоятельства произошедшего.
Известно, что 13-летний мальчик пропал 7 августа. В тот день он вышел из дома около 18:00 и больше не вернулся. Ребенок учился в восьмом классе специализированной школы №199 Учтепинского района. У мальчика были задержки в развитии, он не помнил свой адрес и не ориентировался на местности, что, возможно, сыграло роковую роль в его судьбе.