Тошкентда фожиа содир бўлди: бир неча кун аввал йўқолган ўқувчи пойтахт каналларидан бири бўйида ўлик ҳолда топилди. Бу ҳақда уни қидириш ишлари билан шуғулланган UzAlert қидирув гуруҳи хабар берди.
Ўғил боланинг жасади 11 август куни Учтепа ҳокимияти яқинидаги канал бўйида бир балиқчи томонидан топилган. Ҳозирги вақтда ҳодиса бўйича бошқа тафсилотлар мавжуд эмас, тергов органлари воқеанинг сабабларини аниқлашни давом эттирмоқда.
Маълумки, 13 ёшли бола 7 август куни йўқолган. Ўша куни у соат 18:00 атрофида уйдан чиқиб кетган ва қайта қайтмаган. Болани Учтепа туманидаги 199-ихтисослаштирилган мактабнинг саккизинчи синф ўқувчиси бўлган. Унга ривожланишда ортда қолиш ташхиси қўйилган, у ўз манзилини эслай олмасди ва атроф муҳитда йўл топа олмасди, бу эса, эҳтимол, унинг тақдирида ҳалокатли роль ўйнаган бўлиши мумкин.

A tragedy has occurred in Tashkent: a schoolboy who went missing a few days ago was found dead on the banks of one of the city’s canals. This was reported by the UzAlert search group, which was involved in the search.
The boy’s body was discovered on August 11 by a fisherman on the bank of a canal near the Uchtepa district administration. At present, no further details about the incident have been released, and investigative authorities are continuing to determine the circumstances of what happened.
It is known that the 13-year-old boy went missing on August 7. On that day, he left home around 6:00 PM and never returned. The child was a student in the eighth grade of Specialized School No. 199 in the Uchtepa district. The boy had developmental delays, he did not remember his address and was unable to navigate his surroundings, which may have played a fatal role in his fate.