Халқаро «Тошкент» аэропортининг учиш зали ҳудуди яна 2000 квадрат метрга кенгайди. Бу ерда Hardee’s, Pizza Hut, La Croissanterie, Pinkberry ва The Border by Teriyaki каби бешта бренддан иборат кенг фуд-корт пайдо бўлади.
Лойиҳага кўра, ушбу ҳудудда кенг кутув зонаси ва фуд-корт яратилиши назарда тутилган. Ҳозирда E-auksion.uz савдо майдонида ўтказилган тендерлар натижасида икки компания билан шартномалар имзоланди. Ушбу компаниялардан бири аэропортда The Border by Teriyaki ресторанларини тақдим этади, иккинчиси эса ўз ҳудудида Hardee’s, Pizza Hut, La Croissanterie ва Pinkberry брендларини жамлайди.
Ресторанларнинг қурилиши яқин орада бошланади. Ҳозирча фуд-корт учун мўлжалланган майдонлар у ерда тез орада иш бошлайдиган брендларнинг логотиплари билан баннерлар ортида яширилган. Ҳозирги вақтда ушбу залнинг охирида йўловчилар учун иссиқ ва совуқ ичимликлар, десертлар ва янги пиширилган ширинликлар тақдим этувчи машҳур Caffelito қаҳвахонаси ўрнатилган.
Қўшимча майдон қурилиши умумий учиш зали билан B5-B6-B7 йўлакчаларини бирлаштиришга имкон берди. Бундан ташқари, келажакда алоҳида галерея ва пастки гейтларга чиқиш имкониятини яратиш имконияти пайдо бўлади, бу эса келаётган ва учиб кетаётган йўловчилар оқимларини ажратиш имконини беради.

The departure hall area of Tashkent International Airport has expanded by an additional 2,000 square meters. A spacious food court will be established here, featuring five brands: Hardee’s, Pizza Hut, La Croissanterie, Pinkberry, and The Border by Teriyaki.
The project on this territory includes a spacious waiting area with seating and the creation of a food court. Currently, based on the results of tenders on the E-auksion.uz platform, contracts have been signed with two companies. One of these companies will open The Border by Teriyaki at the airport, while the other will combine four brands in one space: Hardee’s, Pizza Hut, La Croissanterie, and Pinkberry.
The construction of the restaurants will begin soon. For now, the areas designated for the food court are hidden behind banners displaying the logos of the brands that will soon start operating there. At present, a coffee corner by the well-known chain Caffelito has been set up at this end of the hall, offering passengers hot and cold drinks, desserts, and fresh pastries.
The construction of the additional space also allowed the main departure hall to be connected with the B5-B6-B7 concourse. Furthermore, in the future, there will be an opportunity to create a separate gallery and access to boarding the lower gates, effectively separating the flow of arriving and departing passengers.