Яна бир ғалати ҳукм биздаги «энг адолатли» суд томонидан чиқарилди. Тошкент вилоятида ҳамроҳининг қизига тегажоглик қилган эркак фақат беш кунлик маъмурий қамоқ жазосини олди.
Бу ҳақда «Немолчи.уз» зўравонликка қарши лойиҳа маълум қилди.
Иш материалларига кўра, 22 июл куни 33 ёшли эркак ўз ҳамроҳининг ёш қизини уйда ёлғиз қолдириб, унга тегажоглик қилган ва қиздан ўғил болалар билан учрашганда тажриба орттириш учун ўзи билан ўпишишни таклиф қилган.
Аввалига эркак ўз айбини инкор этган, унга ҳеч нима таклиф қилмаганини айтиб, аммо кимдир қизнинг ўғил болалар билан мулоқот қилаётганини эшитганини даъво қилган. Бироқ, кейинчалик эркак қилган ишларидан пушаймон бўлиб, бундан кейин бундай иш такрорланмаслигини ваъда қилган.
6 август куни Олмалиқ жиноят ишлари бўйича суд томонидан у маъмурий кодекснинг 41-1 моддаси (жинсий тегажоглик) бўйича ҳуқуқбузарлик содир этганликда айбдор деб топилди. Унга 5 кунлик маъмурий қамоқ жазоси тайинланди.

Очередной странный приговор вынес наш «самый справедливый» суд. В Ташкентской области мужчина, который домогался дочери своей сожительницы, получил всего пять суток административного ареста.
Об этом рассказал проект против насилия «Немолчи.уз».
Как следует из материалов дела, 22 июля 33-летний мужчина, оставшись дома наедине с несовершеннолетней дочерью своей сожительницы, приставал к ней и предлагал девочке поцеловаться, чтобы она набралась опыта, когда будет встречаться с парнями.
Поначалу мужчина свою вину отрицал, говоря, что ничего ей не предлагал, но якобы от кого-то слышал, что она общается с парнями. Однако позже мужчина раскаялся в содеянном, пообещав, что такое больше не повторится.
6 августа судом по уголовным делам Алмалыка он был признан виновным в совершении правонарушения, предусмотренного статьей 41-1 (сексуальное домогательство) Административного кодекса. Ему назначили наказание в виде 5 суток административного ареста.