Кумқурғон туманида яна бир ҳалокатли йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди. 6 август куни тахминан соат 12:40 да Жозиба маҳалласи яқинида поезд «Ласетти» автомобилига урилди.
Дастлабки маълумотларга кўра, 24 ёшли «Ласетти» ҳайдовчиси «Кумқурғон» ва «Элбайон» станциялари ўртасидаги темир йўл кесишмасидан светофорнинг қизил чироғи ёниб турган вақтда ўтиб кетишга уринган. Бу хавфли маневр натижасида у «Сариосиё – Термез» йўналиши бўйлаб ҳаракатланаётган йўловчи поезди билан тўқнашган.
Ҳодиса жойидан олинган видеода зарба қандай кучли бўлганини кўриш мумкин. Тўқнашув натижасида машина ёнидаги кўприкка отилиб кетган.
Афсуски, ҳайдовчи олган жароҳатлари туфайли ҳодиса жойида ҳалок бўлган. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари поезд йўловчиларига шикаст етгани ҳақида маълум қилмаган.

In the Kumkurgan district of Surkhandarya region, another fatal traffic accident occurred. On August 6, around 12:40 PM, near the Joziba neighborhood, a train collided with a “Lacetti” car.
According to preliminary data, the 24-year-old driver of the “Lacetti” attempted to cross the railway crossing between the Kumkurgan and Elbayon stations against the red prohibitory signal of the traffic light. As a result of this risky maneuver, he collided with a passenger train traveling on the Sariosiyo – Termez route.
The video from the scene shows the severity of the impact. As a result of the collision, the car was thrown onto a nearby bridge.
Unfortunately, the driver died at the scene from his injuries. Law enforcement authorities have not reported if any passengers on the train were injured.