Россиялик миллиардер Михаил Гуцериевнинг жияни ўзбекистонлик уй хизматчисини 40 минг доллар нақд пул ва яна 20 минг доллар қийматдаги бриллиант узукни ўғирлаганликда айблади. У ўғрини қўлга туширмоқчи бўлди, лекин у айёрроқ бўлиб чиқди. Шунинг учун у полицияга мурожаат қилишга мажбур бўлди.
Бу ҳақда Mash нашри хабар берди.
Қизни бизнесменнинг хотини интернетда топган. Унинг вазифаларига уй тозалаш ва оила учун овқат тайёрлаш кирган. Ишга кириш жараёнида ишчи намоз ўқиш учун алоҳида хона кераклигини айтган. Эгалар: ҳеч қандай муаммо йўқ деб жавоб беришган.
Пешин намози учун аёл пул ва қимматбаҳо буюмлар сақланадиган сейф ўрнатилган хоналардан бирига кирган, шунингдек унинг калити ҳам шу ерда турган. Кечқурун у яна намоз ўқиш учун кирган ва кейин уйига кетган. Шундан сўнг эгалар 20 минг доллар ва бриллиант узук йўқолганини пайқашган.
Бир неча кундан сўнг қиз қайтиб келиб, ҳамма ҳаракатларни такрорлади – пул яна йўқолгани аниқланди. Миқдор деярли бир хил бўлган.
Оила квартирага камералар ўрнатди ва аёлнинг яна қайтиб келишини кутишди, уни қўлга тушириш учун. Аммо у қайта келмади. Шундан сўнг Гуцериевлар полицияга мурожаат қилишди. Уй соҳиби кўрган зарар беш миллион рублга баҳоланган.

Племянник российского миллиардера Михаила Гуцериева обвинил домработницу из Узбекистана в краже 40 тысяч долларов наличными и кольца с бриллиантами ещё на 20 тысяч долларов. Он хотел поймать воровку с поличным, но та оказалась хитрее. Поэтому ему пришлось обратиться в полицию.
Об этой истории рассказало издание Mash.
Девушку нашла жена бизнесмена в интернете. В ее обязанности входили уборка и приготовление еды для семьи. При трудоустройстве работница заявила, что ей нужно отдельное помещение для намаза. Хозяева ответили: нет проблем.
В полдень для намаза женщина зашла в одну из комнат, где был установлен сейф с деньгами и драгоценностями, а также лежал ключ от него. Вечером она снова зашла сделать намаз и потом ушла домой. После этого хозяева не досчитались 20 тысяч долларов и кольца с бриллиантом.
Через несколько дней девушка вернулась, повторила все действия – пропажа денег вновь обнаружилась. Сумма была почти такая же.
Семья установила камеры в квартире и стала ждать, когда женщина придёт снова, чтобы поймать её с поличным. Но она больше не явилась. Тогда Гуцериевы обратились в полицию. Ущерб оценили в пять миллионов рублей.