Россиялик миллиардер Михаил Гуцериевнинг жияни ўзбекистонлик уй хизматчисини 40 минг доллар нақд пул ва яна 20 минг доллар қийматдаги бриллиант узукни ўғирлаганликда айблади. У ўғрини қўлга туширмоқчи бўлди, лекин у айёрроқ бўлиб чиқди. Шунинг учун у полицияга мурожаат қилишга мажбур бўлди.
Бу ҳақда Mash нашри хабар берди.
Қизни бизнесменнинг хотини интернетда топган. Унинг вазифаларига уй тозалаш ва оила учун овқат тайёрлаш кирган. Ишга кириш жараёнида ишчи намоз ўқиш учун алоҳида хона кераклигини айтган. Эгалар: ҳеч қандай муаммо йўқ деб жавоб беришган.
Пешин намози учун аёл пул ва қимматбаҳо буюмлар сақланадиган сейф ўрнатилган хоналардан бирига кирган, шунингдек унинг калити ҳам шу ерда турган. Кечқурун у яна намоз ўқиш учун кирган ва кейин уйига кетган. Шундан сўнг эгалар 20 минг доллар ва бриллиант узук йўқолганини пайқашган.
Бир неча кундан сўнг қиз қайтиб келиб, ҳамма ҳаракатларни такрорлади – пул яна йўқолгани аниқланди. Миқдор деярли бир хил бўлган.
Оила квартирага камералар ўрнатди ва аёлнинг яна қайтиб келишини кутишди, уни қўлга тушириш учун. Аммо у қайта келмади. Шундан сўнг Гуцериевлар полицияга мурожаат қилишди. Уй соҳиби кўрган зарар беш миллион рублга баҳоланган.

The nephew of Russian billionaire Mikhail Gutseriev has accused a housekeeper from Uzbekistan of stealing $40,000 in cash and a diamond ring worth another $20,000. He wanted to catch the thief red-handed, but she turned out to be more cunning. Therefore, he had to turn to the police.
This story was reported by the publication Mash.
The businessman’s wife found the girl on the internet. Her duties included cleaning and cooking for the family. During the hiring process, the worker stated that she needed a separate room for prayer. The owners replied: no problem.
At noon, for her prayer, the woman went into one of the rooms where a safe with money and valuables was located, and the key to it was also kept there. In the evening, she went back to do her prayer and then left home. After this, the owners found that $20,000 and the diamond ring were missing.
A few days later, the girl returned, repeated the same actions – the money went missing again. The amount was almost the same.
The family installed cameras in the apartment and waited for the woman to come again to catch her red-handed. But she never showed up. Then the Gutserievs turned to the police. The damage was estimated at five million rubles.