23 ёшли блогер Асхаб Тамаев, миллионлаб мухлислари бўлган, машиналар ва жанговар видеоларни олиб борадиган блогер, яқин орада Ўзбекистонга келиши ҳақида маълум қилди. У барча ўзбекистонликларга чақирув билан чиқди – уни пойгада енгиб ўтадиган киши мукофот сифатида 1,6 миллион доллар қимматлик Rolls Royce машинасини олади.
«Салом, Ўзбекистон. Мен сизлар билан пойга қилишни хоҳлаётганингизни кўряпман. Яқин орада сизлар билан бўламан. Мен барча ўзбекистонлик пойгачиларга мурожаат қиламан – машиналарингизни тайёрланглар, лекин биронтаингиз ҳам мени енголмайсиз деб ишонаман», – деди у.
Тамаев ўзининг BMW автомобилида пойга қилади, бу машина дунё рекордига эга бўлиб, 0 дан 100 км/соатга 1,8 сонияда етади.
«Агар кимдир мени енголса, мен ўз Rolls Royce машинамни унга беришга тайёрман. Агар мен ютсам, рақибимнинг машинасини оламан. Ўзбекистон, мени кутинг», – деди у.

23-летний блогер Асхаб Тамаев с миллионами поклонников в соцсетях, который снимает видео про машины и бои, заявил, что скоро приедет в Узбекистан. Он бросил всем узбекистанцам вызов – тот, кто обгонит его в гонке, получит в качестве приза уникальный автомобиль Rolls Royce стоимостью 1,6 миллиона долларов.
«Приветствую Узбекистан. Я вижу, что вы хотите гонку со мной. Скоро буду у вас. Я обращаюсь ко всем гонщикам Узбекистана – готовьте свои машины, но я уверен, что ни один из вас не сможет меня обыграть», – отметил он.
Тамаев будет гонять на своем автомобиле BMW, который является мировым рекордсменом, разгоняясь до 100 км/ч за 1,8 секунд.
«Если кто-то сможет меня выиграть, то я готов отдать свой Rolls Royce ему. Если я выиграю, то я заберу машину соперника. Узбекистан, жди меня», – заключил он.