Ижтимоий тармоқларда Тошкент метрополитенида содир бўлган ҳодиса муҳокама қилинмоқда. Йўловчилар вагондаги икки ўриндиқнинг даҳшатли ҳолатда эканини кўриб ҳушидан кетишган. Подземка маъмурияти хабар беришича, бунинг барчасига ўриндиқларни ноаниқ суюқлик билан ифлослаган эркак айбдор. Видеодан кўриниб турганидек, йўловчи маст ҳолда бўлган.
Тошкент метрополитени хабар беришича, ҳодиса «Туркистон» бекатидан чиқадиган таркибнинг 4010-вагонида содир бўлган. Йўловчилардан бири эҳтиётсизлик билан қўлидаги идишдан ноаниқ суюқликни тўкиб юборади ва ўриндиқларни ифлос қилади.
Видеотасвирда эркакнинг суюқликни ўриндиқларга тўкиб юборгани акс этган. Кадрларда унинг идишни бепарволик билан ишлатиши ва ўз ҳаракатларини назорат қилолмаслиги кўриниб турибди.
«Подземка» таъкидлашича, режага мувофиқ ҳаракатини якунлаганидан сўнг таркиб электродепога юборилган ва ўриндиқлар махсус воситалар билан тозаланган.
Шу муносабат билан метрополитен йўловчилардан метро хизматларидан фойдаланганда тозаликка риоя қилиш ва метрополитен мулкига зарар етказмасликни сўради. Бундай ҳодисалар нафақат бошқа йўловчиларга ноқулайлик туғдиради, балки жамоат транспортига бўлган ишончни ҳам сусайтиради.
Метрополитен барча фуқароларни масъулиятли ва атрофдагиларга ҳурматли бўлишга чақирди. Бундай ҳодисаларни кўрган йўловчилар бу ҳақда метро ходимларига хабар беришлари мумкин, шунда ўз вақтида чоралар кўрилади ва вагонларда тозалик ва тартиб сақланади.

В социальных сетях обсуждается инцидент, произошедший в Ташкентском метрополитене. Пассажиры были шокированы, обнаружив, что два сиденья в вагоне метро оказались в ужасном состоянии. В администрации подземки сообщили, что во всем виноват мужчина, который облил неизвестной жидкостью эти сиденья. Судя по представленному видео, пассажир был еще и выпивший.
Как сообщили в Ташкентском метрополитене, инцидент произошел в вагоне № 4010 состава, отправляющегося со станции «Туркестан». Из-за неосторожности одного из пассажиров, который держал в руках сосуд с неизвестной жидкостью, сиденья были загрязнены.
Видеозапись запечатлела момент, когда мужчина пролил жидкость на сиденья. На кадрах видно, как он небрежно обращается с бутылкой и явно не контролирует свои действия.
В «подземке» подчеркнули, что после завершения движения по расписанию состав был отправлен в электродепо, где сиденья были очищены специальными средствами.
В связи с этим в метрополитене напомнили пассажирам о необходимости соблюдать чистоту при пользовании услугами метро и не наносить ущерб имуществу метрополитена. Такие инциденты не только создают дискомфорт для других пассажиров, но и подрывают доверие к общественному транспорту.
Метрополитен призвал всех граждан проявлять ответственность и уважение к окружающим. Пассажиры, заметившие подобные инциденты, могут сообщать об этом сотрудникам метро, чтобы те своевременно принимали меры и поддерживали чистоту и порядок в вагонах.