Ижтимоий тармоқларда Тошкент метрополитенида содир бўлган ҳодиса муҳокама қилинмоқда. Йўловчилар вагондаги икки ўриндиқнинг даҳшатли ҳолатда эканини кўриб ҳушидан кетишган. Подземка маъмурияти хабар беришича, бунинг барчасига ўриндиқларни ноаниқ суюқлик билан ифлослаган эркак айбдор. Видеодан кўриниб турганидек, йўловчи маст ҳолда бўлган.
Тошкент метрополитени хабар беришича, ҳодиса «Туркистон» бекатидан чиқадиган таркибнинг 4010-вагонида содир бўлган. Йўловчилардан бири эҳтиётсизлик билан қўлидаги идишдан ноаниқ суюқликни тўкиб юборади ва ўриндиқларни ифлос қилади.
Видеотасвирда эркакнинг суюқликни ўриндиқларга тўкиб юборгани акс этган. Кадрларда унинг идишни бепарволик билан ишлатиши ва ўз ҳаракатларини назорат қилолмаслиги кўриниб турибди.
«Подземка» таъкидлашича, режага мувофиқ ҳаракатини якунлаганидан сўнг таркиб электродепога юборилган ва ўриндиқлар махсус воситалар билан тозаланган.
Шу муносабат билан метрополитен йўловчилардан метро хизматларидан фойдаланганда тозаликка риоя қилиш ва метрополитен мулкига зарар етказмасликни сўради. Бундай ҳодисалар нафақат бошқа йўловчиларга ноқулайлик туғдиради, балки жамоат транспортига бўлган ишончни ҳам сусайтиради.
Метрополитен барча фуқароларни масъулиятли ва атрофдагиларга ҳурматли бўлишга чақирди. Бундай ҳодисаларни кўрган йўловчилар бу ҳақда метро ходимларига хабар беришлари мумкин, шунда ўз вақтида чоралар кўрилади ва вагонларда тозалик ва тартиб сақланади.

Social media is abuzz with an incident that occurred in the Tashkent metro. Passengers were shocked to find two seats in a metro car in a terrible state. The metro administration reported that a man had spilled an unknown liquid on these seats. Judging by the video, the passenger was also intoxicated.
According to the Tashkent metro, the incident took place in car number 4010 of a train departing from the “Turkestan” station. Due to the carelessness of one of the passengers, who was holding a container with an unknown liquid, the seats were contaminated.
The video captured the moment when the man spilled the liquid on the seats. The footage shows him handling the bottle carelessly and clearly not controlling his actions.
The metro administration emphasized that after completing its scheduled run, the train was sent to the depot where the seats were cleaned with special agents.
In light of this incident, the metro administration reminded passengers of the importance of maintaining cleanliness while using metro services and avoiding damage to metro property. Such incidents not only create discomfort for other passengers but also undermine trust in public transportation.
The metro administration urged all citizens to act responsibly and respect those around them. Passengers who witness similar incidents are encouraged to report them to metro staff so that timely measures can be taken to maintain cleanliness and order in the cars.