Самарқандда навбатдаги ҳодиса рўй берди: уч нафар фуқаро профилактика инспекторини дўппослади, у маҳаллий аҳоли ўртасидаги низони ҳал қилишга уринган. Ҳужум қилувчилар ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходими уларни навбат кутишга ва кетмасликка чақирганидан норози бўлиб, шунинг учун улар участковийни дўппослашди ва номаълум йўналишда ғойиб бўлишди.
Вилоят ИИБ ҳодимлари бу ҳодиса 23 июль куни соат 17:30 да рўй берганини маълум қилишди. Маҳаллий фуқаро қисқа рақам 102 га қўнғироқ қилиб навбатчи қисмига мурожаат қилди. У номаълум шахслар унинг Nexia-3 автомобилининг ойналарини синдириб, унга тан жароҳати етказганини маълум қилди. Чақириққа профилактика инспектори тезкор етиб келди.
Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходими низо иштирокчиларини маҳаллий ички ишлар бўлимига олиб келди. У мурожаат қилган фуқаро билан суҳбатлашиб турганида, уч нафар бошқа ҳуқуқбузарлар – 35 ва 19 ёшдаги икки эркак ҳамда 45-50 ёшлар атрофидаги аёл жанжал чиқаришни бошлади. Улар ҳам 102 рақамига қўнғироқ қилганига қарамай, уларни биринчи киритилмаганидан норози бўлишди. Инспектор уларни халал бермасликка ва навбатини кутишга чақирганида, улар уни ҳақорат қилишди ва хонани тарк этишди.
Инспектор уларни кетмасликка чақирди, чунки уларга ҳолат бўйича тушунтириш ёзиш керак эди. Бироқ, аёл унинг кийимидан тортиб, ҳақоратлай бошлади. Шу пайтда икки эркак ғазабланиб, инспекторни дўппослашди. Шундан сўнг, уларнинг барчаси машинага ўтириб, ҳодиса жойидан кетиб қолишди.
Мазкур ҳолат бўйича туман прокуратураси жиноят иши қўзғатди. Ҳозирги вақтда уч нафар гумонланувчилар қўлга олинган.

В Самарканде произошел очередной инцидент: трое граждан избили инспектора профилактики, который пытался урегулировать конфликт между местными жителями. Нападавшим не понравилось, что правоохранитель попросил их подождать своей очереди и не уходить, поэтому они побили участкового и скрылись в неизвестном направлении.
В областном УВД сообщили, что этот инцидент произошел 23 июля около 17:30. Местный житель обратился в дежурную часть по короткому номеру 102. Он сообщил, что неизвестные разбили окна его автомобиля Nexia-3 и нанесли ему телесные повреждения. На вызов оперативно прибыл инспектор профилактики.
Правоохранитель доставил участников конфликта в местное отделение внутренних дел. Пока он беседовал с обратившимся гражданином для выяснения обстоятельств, трое других правонарушителей – двое мужчин 35 и 19 лет, а также женщина в возрасте 45-50 лет – начали скандалить. Их возмутило то, что их не пустили в помещение первыми, несмотря на то что они также звонили по номеру «102». Когда инспектор попросил их не мешать и дождаться своей очереди, они обругали его и вышли из помещения.
Инспектор потребовал, чтобы они не уходили, так как им необходимо было написать объяснительные по ситуации. Однако женщина схватила его за одежду и начала оскорблять. В этот момент двое мужчин, разозлившись, начали избивать инспектора. После этого все трое сели в машину и скрылись с места происшествия.
По данному факту прокуратурой района было возбуждено уголовное дело. В настоящее время трое подозреваемых заключены под стражу.